Ivan Martinović osvojio bronzu u sinhronom plivanju na Evropskom prvenstvu u Rimu!

Ivan Martinović osvojio je bronzu u sinhronom plivanju na Evropskom prvenstvu u Rimu! Na Evropskom prvenstvu u sinhronom plivanju u Rimu, našu zemlju je predstavljalo sedam takmičara. Naši plivači su se takmičili u disciplinama: solo free, solo tehnički, duet free, duet tehnički, tim tehnički i miks duet.

U petak 12. avgusta, nastupio je Ivan Martinović u disciplini solo tehnički u finalu i sa 58.8834 bodova osvojio je bronzanu medalju. Ispred njega srebro je osvojio Španac Fernando Diaz Del Rio , dok je zlatno odličje odneo Italijan Minisini Đorđo. Martinović je nastupio i u disciplini solo free i sa 68.5333 bodova se našao na četvrtoj poziciji.

Tehnički tim (Jelena Kontić, Sofija Džipković, Milica Đurašinović, Marta Jovanović, Sara Stojanović i Dejana Manojlović) u prvom nastupu je bio na osmom mestu sa 70.1633 bodova u finalu.

U finalu discipline miks duet tehnički, nastupili su Kontić Jelena i Martinović Ivan koji su se našli na petom mestu rang liste sa 68.1061 boda.

Disciplinu duet tehnički u finalu predstavile su Džipković Sofija i Kontić Jelena i sa 73.8506 bodova bile su 14. u konačnom plasmanu.

U ženskoj kategoriji u disciplini solo free , Sofija Džipković zauzima 17. mesto.

U preliminarnom takmičenju u disciplini duet slobodno Džipković/Kontić bile su na 13. poziciji sa 75.6000 bodova.

U finalu discipline solo tehnički, Jelena Kontić zauzela je 17. mesto.

Evropsko prvenstvo u sinhronom plivanju predstavlja istorijski događaj za ovaj sport, a naši sportisti su bili aktivni učesnici tih istorijskih događaja. Po prvi put u ovom sportu, na jednom Evropskom prvenstvu održano je muško solo takmičenje kao deo približavanja ovog sporta olimpijskoj Agendi 2020 Međunarodnog olimpijskog komiteta. Jedan od učesnika i osvajača medalja u okviru ovog događaja bio je i naš Ivan Martinović. Ovo ujedno predstavlja i prvu osvojenu medalju na Evropskim prvenstvima za sinhrono plivanje u istoriji ovog sporta u našoj zemlji.