Vilagoš treća, Sinančević sedmi na mitingu Dijamantske lige u Briselu!

Vilagoš treća, Sinančević sedmi na mitingu Dijamantske lige u Briselu! Miting u Briselu, koji je održan 1. i 2. septembra, predstavlja dvanaesti miting serije World Athletics Dijamantske lige u sezoni 2022. Srbiju je na ovom takmičenju predstavljala mlada bacačica koplja, Adriana Vilagoš, kao i naš bacač kugle – učesnik Olimpijskih igara u Tokiju 2020, Armin Sinančević. Adriana je osvojila sjajno treće mesto, dok je Armin zauzeo sedmu poziciju na mitingu Dijamantske lige u Briselu.

miting Dijamantske lige u Briselu

Naša mlada atletičarka, Adriana Vilagoš, zablistala je na mitingu Dijamantske lige u Briselu, svom prvom učešću u Dijamantskoj ligi, osvojivši treće mesto u bacanju koplja. Hitac od 63 metara je bio dovoljan za treću poziciju, samo 43 centimetara manje od drugoplasirane Japanke Haruke Kitaguči. Prva je bila Amerikanka Kara Vinger, kojoj je hitac od 68,11 metara bio dovoljan za ubedljiv trijumf. To je novi rekord SAD, najbolji rezultat ove godine, kao i najbolji rezultat ikada na mitingu u Briselu. Inače, naša mlada atletska zvezda Adriana Vilagoš, osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Minhenu, na svom prvom seniorskom takmičenju.

Naš kolos, Armin Sinančević, na mitingu Dijamantske lige u Briselu zauzeo je sedmo mesto bacivši kuglu 20,84 metara. Konkurencija u bacanju kugle na ovom takmičenju bila je izuzetno jaka, o čemu svedoči obaranje rekorda čuvenog atletskog mitinga u Briselu. Pobednik Amerikanac Džo Kovač, dvostruki svetski šampion, trijumfovao je rezultatom od čak 22,61 metar. Drugi je bio prvak planete iz 2017, Tom Velš, sa 21,60, treće mesto zauzeo je Džeko Gil iz Novog Zelanda, dok je četrvti bio evropski prvak iz Hrvatske, Filip Mihaljević, sa rezultatom 21,13. Armin Sinančević je nedavno osvojio srebro na Evropskom prvenstvu u Minhenu bacivši kuglu 21,39 metara.

Miting Dijamantske lige u Briselu, ranije jedan od događaja World Athletics Dijamantske lige, sada je poslednji događaj Dijamantske lige, zajedno sa Veltklasse Cirihom. Ova sezona Dijamantske lige završava se finalom u Cirihu 7. i 8. septembra, na kome će u skoku u dalj učestvovati naša najbolja atletičarka, Ivana Vuleta.