Pet medalja petog takmičarskog dana za Srbiju!

Parallax Leaf - OKS

Pet medalja petog takmičarskog dana za Srbiju! Petog takmičarskog dana, naši sportisti nastavili su sa osvajanjem medalja. Prvo nas je bronzanom medaljom obradovao Dejan Kovačević u boćanju, da bi nedugo nakon toga naš miks u disciplini vazdušnim pištoljem u sastavu Zorana Arunović i Damir Mikec osvojio zlatnu medalju. Ovaj dan zaokružili su džudisti sa tri osvojene medalje, i to po jednom zlatnom, srebrnom i bronzanom.

Marica Perišić pred borbu, Mediteranske igre Oran 2022

Na taj način BILANS nakon petog takmičarskog dana iznosi 10 osvojenih medalja.

Naš nosilac zastave u Oranu i olimpijski vicešampion iz Tokija Damir Mikec i višestruka osvajačica medalja sa svetskih prvenstava Zorana Arunović besprekorno su nastupili u kvalifikacijama.

Damir Mikec i Zorana Arunović sa medaljama, Mediteranske igre Oran 2022

U finalnom meču za zlatnu medalju, Zorana i Damir su se susreli sa takmičarima iz Francuske za koju su pucali Florien Loren Fuke i Kamil Kler Jedrzejevski. Arunović i Mikec su meč završili rezultatom 16:10 u svoju korist sigurno kontrolišući ceo tok meča.

Naši strelci bili su veoma zadovoljni nakon meča ostvarenim rezultatom.

„Ovo su moje četvrte Mediteranske igre. Ovde smo tek počeli sa takmičenjima i već smo osvojili prvu medalju. Imamo još nekoliko dana takmičenja u Oranu i ja se nadam da će doći medalja i u pojedinačnoj konkurenciji. Damir i ja smo miks tim već duže vreme i drago mi je da smo i ovde nastavili taj trend osvajanja medalja na velikim takmičenjima“, rekla je Zorana Arunović.

„Mediteranske igre su moje omiljeno takmičenje i puno mi je srce što sam nastavio kontinuitet osvajanja medalja na Mediteranskim igrama. Ovo su moje pete igre i moja peta medalja. Nije sve gotovo, jer ja nastavljam za dva dana sa svojim takmičenjima. Ovo je pomoglo da mi padne kamen sa srca, trudili smo se zaista mnogo da osvojimo zlatnu medalju, jer su Francuzi bili odličan protivnik koji nas je dosta namučio. Ovo je dobra uvertira za drugi deo sezone kada ćemo se već boriti za prve kvote za predstojeće Olimpijske igre u Parizu 2024. godine“, izjavio je srebrni olimpijac, Damir Mikec.

Marica Perišić, Mediteranske igre Oran 2022

Naši takmičari u džudou danas su započeli svoj nastup na Mediteranskim igrama. Marica Perišić osvojila je zlatnu medalju. Na putu do medalje imala je tri meča. Milica je tokom celog dana na svim mečevima pokazala veliku fokusiranost i spremnost.

U finalu, naša džudistkinja sastala se sa Italijankom Đulijom Kađiano. U meču koji je ušao u produžetak i koji je trajao skoro punih 12 minuta, Marica Perišić je na kraju izvojevala zasluženu pobedu.

„Jako je lep osećaj biti na vrhu podijuma. Bili su dobri mečevi, svaki je bio na zlatan bod. Ja sam prepoznatljiva po tom stilu borenja. Dugo sam čekala i mnogo sam radila da dođem do ovakvog uspeha i zaista sam zadovoljna“, istakla je pobednica Mediteranskih igara u džudou, Marica Perišić.

Milica Nikolić, Mediteranske igre Oran 2022

Milica Nikolić osvojila je srebrnu medalju. Milica je imala ukupno tri meča na svom putu do srebrne medalje. U finalu, Nikolić je za protivnicu imala Francuskinju Melani Vieu. U izuzetno napetom meču u kojem nije bilo izrazito uspešnih akcija ni sa jedne ni sa druge strane, ušlo se u produžetak. Naša takmičarka je bila nadomak pobedi, obzirom da je Vieu imala već dve opomene od strane sudija, ali je Francuskinja ipak uspela da baci Milicu Nikolić i „zlatnim poenom“ je završila meč u svoju korist.

Strahinja Bunčić, Mediteranske igre Oran 2022

Bronzanu medalju osvojio je i Strahinja Bunčič do 66kg. U meču za bronzanu medalju, Bunčić se sastao sa takmičarom iz Hrvatske Robertom Klačarom. Strahinja je bio koncentrisan i bolji protivnik u ovom meču, pa je pobedio i osvojio bronzanu medalju.

Strahinja nije krio zadovoljstvo osvojenom medaljom i istakao je: „Zadovoljan sam današnjim nastupom. Drago mi je što sam osvojio medalju na Mediteranskim igrama. Ovo je moje prvo učešće na Mediteranskim igrama i srećan sam što sam ga zaokružio sa medaljom.“

Danas je u kategoriji do 52kg nastupala i Nadežda Petrović, ali ona nije uspela da se kroz repesaž domogne do meča za bronzanu medalju.

Dejan Kovačević, boćanje, Mediteranske igre Oran 2022

Dejan Kovačević u boćanju je strpljivo gradio svoj put do ove bronzane medalje. Takmičenje u boćanju trajalo je puna tri dana, a Dejan je već prvog dana takmičenja pokazao da je zreo i spreman za najviši domet na ovom takmičenju.

U nastupu protiv domaćeg takmičara Sid Ahmed Boufateha, naš sportista je odlično otvorio meč i praktično je rešio meč u svoju korist u prve četiri runde kada je napravio veliku prednost koju je Alžirac kasnije pokušao da stigne, ali nije u tome uspeo. Na kraju, Dejan Kovačević je odneo bronzu rezultatom 11:8.

Naš takmičar je bio veoma zadovoljan ostvarenim rezultatom i nakon takmičenja je rekao: „Bila mi je velika čast da predstavljam Srbiju na Mediteranskim igrama u mom sportu. Ovo je za mene velika stvar, jer sam se takmičio sa seniorima. Možda nije bilo očekivano da ću da osvojim medalju, ali ja sam verovao u sebe. Smatram da je ovo važna stvar i za moj sport, jer pokazujemo da se iz godine u godinu približavamo eliti u boćanju. U Beogradu je ove godine napravljena prva hala za boćanje i verujem da ćemo u narednim godinama uz još bolje uslove za trening napraviti još bolje rezultate.“

Naši vaterpolisti napravili su zaista sjajan uspeh pobedivši Italiju u polufinalnom meču. Rezultat 8:7 za naše vaterpoliste govori o tome koliko je bio težak i neizvestan meč, ali su naši momci još jednom pokazali da naš vaterpolo ima svetlu budućnost. Vaterpolo reprezentacija Srbije sutra se u finalu sastaje sa Crnom Gorom sa kojom su se već jednom sastajali u grupnoj fazi i izvojevali pobedu.

Omer Ametović sa stručnim štabom, Mediteranske igre Oran 2022

Bokseri su nastavili sa takmičenjima. Omer Ametović je danas ubedljivo pobedio Mehdija Hajrija iz Tunisa rezultatom 3:0 i tako se plasirao u polufinale kojie je na programu sutra. To je još jedna sigurna medalja za naše boksere, nakon  jučerašnjeg plasmana Vladimira Mirončikova u polufinale. Omer će se u polufinalu boriti protiv Marokanca Mortažija. Nazif Sejdi u težinskoj kategoriji do 60kg izgubio je svoj meč četvrtfinala od Hamuta iz Maroka rezultatom 3:0 i tako je okončao svoj nastup. I mladi Semiz Aličić danas je završio svoj nastup u težinskoj kategoriji do 63kg porazom od Nadira iz Maroka, baš kao i Almir Memić koji je izgubio od Sirijca Gusuna, nekadašnjeg pobednika Mediteranskih igara.

Marija Sudimac i Sara Lončar sa medaljama, Mediteranske igre Oran 2022

Naše sportistkinje u badmintonu imale su odličan turnir na ovim Mediteranskim igrama. Marija Sudimac i Sara Lončar donele su Srbiji prvu medalju u Alžiru u dublu, da bi Marija Sudimac u nastavku takmičenja u singlu uspela da stigne do četvrtfinala. Na žalost, danas je u četvrtfinalnom meču Doha Hani iz Egipta bila bolja rezultatom 2:1 i ovim naše devojke završavaju svoj nastup na Mediteranskim igrama.

Streličari su imali uspešan debi na Mediteranskim igrama. Prvog dana takmičenja u eliminacijama nastupila su oba naša predstavnika. Mihajlo Stefanović je ostvario je rezultat od 631 poena što je njegov lični rekord, pa je to bilo dovoljno za direktan plasman u 1/16 finala. Anja Brkić je ispalila 545 poena što je bilo dovoljno za 25. mesto. Sa tim rezultatom Anja sutra ulazi u eliminacije i borbu za 1/16 finala. I Anja i Mihajlo nastupaju sutra od 9.15 časova po alžirskom vremenu.

Nikola Banjac, jedrenje, Mediteranske igre Oran 2022

Jedriličari su imali još jedan naporan dan iza sebe i vozili su po dve trke. Nikola Banjac je prvu trku završio na 23. mestu, dok je drugu trku završio kao 12. U ukupnom plasmanu za sada nalazi se na 16. mestu. Kristina Boja je danas jedrila veoma dobro i svoje trke je završila na 9. i 13. mestu, što je bilo dovoljno da u ukupnom plasmanu danas zauzme 15. poziciju.

Izabela Lupulesku, stoni tenis, Mediteranske igre Oran 2022

Stonoteniserke i stonoteniseri nastavili su svoja takmičenja u pojedinačnoj konkurenciji. Sabina Šurjan, Izabela Lupulesku i Marko Jevtović su u drugoj fazi grupnog takmičenja u okviru najboljih 16 na ovom turniru nastavili borbu za najviše plasmane, dok se Dimitrije Levajac borio za plasman do 17. mesta. Dimitrije Levajac nije uspeo da pobedi svog prvog protivnika, Grka Konstantinopulosa. On je izgubio rezultatom 3:2 i tako je završio svoj nastup na ovom turniru. Na kraju današnjeg takmičarskog dana, samo je Izabela Lupulesku uspela da prođe u dalje takmičenje, i to kao prva u svojoj grupi. Ona se sutra u četvrtfinalu sastaje sa stonoteniserkom Šao iz Portugala.