Posle 2 individualna zlata, Arunović i Mikec osvojili novo zlato u miksu!

Posle 2 individualna zlata, Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su novo zlato u miksu! Damir Mikec i Zorana Arunović osvojili su po zlatnu medalju u gađanju vazdušnim pištoljem na Svetskom kupu u Čangvonu, a samo dan kasnije osvojili su novu zlatnu medalju. Ovoga puta su to uradili u miks dublu. Ovo dvoje sjajnih strelaca se ne zaustavljaju u osvajanju medalja ove godine, nižu odličja na svim velikim takmičenjima Svetske streljačke federacije, kao i na prethodno održanim Mediteranskim igrama u Oranu.

Damir Mikec i Zorana Arunović sa medaljama, Mediteranske igre Oran 2022

Arunovićeva i Mikec bili su najprecizniji u kvalifikacijama u miksu i kao prvi se plasirali u današnji meč za zlato. Damir i Zorana su se u velikom finalu sastali sa bratom i sestrom iz Grčke, Anom Korakaki i Dionisiosom Korakakisom. Borba srpskog i grčkog tandema bila je veoma neizvesna, budući da je rezultat bio izjednačen od početka do kraja. Desilo se nekoliko preokreta, ali do same završnice nijedan miks par nije vodio sa razlikom većom od dva poena. Petnaesti hitac rešio je ovu borbu u korist Mikeca i Arunovićeveve. Oni su u 15. seriji bili precizniji, osvojili još dva poena i trijumfovali sa 17:13.

Zorana Arunović i Damir Mikec, Svetski kup Čangvon 2022

Zorana Arunović i Damir Mikec su na svim velikim takmičenjima u 2022. godini na kojima su zajedno učestvovali u miksu osvojili medalje. Najsjajnija odličja izborili su na Svetskom kupu u Kairu, Gran priju u Granadi, Mediteranskim igrama u Oranu i Svetskom kupu u Čangvonu, dok su dve bronze osvojili na Evropskom prvenstvu u Hamaru i Svetskom kupu u Bakuu.

Zorana Arunović, Damir Mikec sa trenerima Jelenom Arunović i Goranom Mikecom, Svetski kup Čangvon 2022

Ovaj uspeh dolazi kao nadogradnja dve zlatne medalje koje su naši najbolji „pištoljaši“ osvojili samo dan ranije u individualnoj konkurenciji. I Damir Mikec i Zorana Arunović osvojili su zlatne medalje u svojim konkurencijama. Zajedno sa ovom medaljom, zaokružili su sjajan nastup na ovom takmičenju.

Dva zlata u individualnoj konkurenciji za Arunović i Mikeca

Naša proslavljena olimpijka i osvajačica dve medalje na ovogodišnjim Mediteranskim igrama, Zorana Arunović, na Svetskom kupu u Čangvonu osvojila je zlato u disciplini vazdušni pištolj. Tako je Zorana donela Srbiji prvu zlatnu medalju na ovom takmičenju. Arunovićeva je u kvalifikacijama zauzela 4. mesto sa 584 kruga, čime je obezbedila plasman u finalni deo takmičenja. U finalu je Arunovićeva završila na 2. mestu, a u meč za zlato ušla je sa Kineskinjom Ai Ven Ju. Pobeđuje finalistkinja koja prva skupi 16 poena.  Zorana Arunović je bila preciznija od Ven Ju, te je ubedljivim trijumfom 16:4 stigla do zlata. Time je nastavila sjajan niz osvajanja medalja, u pojedinačnoj konkurenciji i u miksu.

Zorana Arunović, Mediteranske igre Oran 202

Olimpijski vicešampion i nosilac 2 zlata sa Mediteranskih igara u Oranu, Damir Mikec, osvojio je najsjajnije odličje na Svetskom kupu u Čangvonu u pucanju vazdušnim pištoljem. Mikec je zauzeo 5. mesto u kvalifikacijama pogodivši 583 kruga. Međutim, ispred Mikeca su se plasirala dvojica domaćih strelaca koji nisu bili u konkurenciji za finale, pa je šampion Mediterana u finale praktično ušao sa trećeg mesta. U borbi za medalje, Mikec je osvojio čelnu poziciju. U borbi za zlato sjajni Damir pobedio je Italijana Luku Teskonija rezultatom 17:5. Tako je Mikec dodao još jedno odličje, i to ono najsjajnije, u riznicu medalja koje je osvojio, bilo pojedinačno, bilo u miksu sa Zoranom Arunović.

Svetski kup u Čangvonu
Damir Mikec, Mediteranske igre Oran 2022

Pored uspeha koji su postigli u pojedinačnoj konkurenciji, osvajanja 2 zlata, Damir Mikec i Zorana Arunović plasirali se u finale discipline miks vazdušnim pištoljem. Oni su u kvalifikacijama bili najprecizniji i osvojili su ubedljivo, prvo mesto, na najbolji način startujući i nadmetanje u miksu. Ovaj uigrani tandem finale očekuje u sredu, 13. jula. Damir i Zorana su nezaustavljivi u miksu, ovo dvoje strelaca na svim ovogodišnjim takmičenjima na kojima su nastupali zajedničkim snagama su osvojili medalje.

Damir Mikec i Zorana Arunović
Zorana Arunović i Damir Mikec, Mediteranske igre Oran 2022

Na Svetskom kupu očekuju nas nastupi još šestoro naših strelaca u dve discipline, miks gađanje vazdušnom puškom i puška-trostav. Milenko Sebić i Teodora Vukojević će se takmičiti u miksu vazdušnom puškom. Kada je u pitanju puška-trostav, u muškoj konkurenciji Srbiju će predstavljati Lazar Kovačević, Milenko Sebić i Milutin Stefanović,a u ženskoj Andrea Arsović, Sanja Vukašinović i Teodora Vukojević.

Današnjim trijumfom Mikeca i Arunovićeve u miksu, srpski reprezentativci pištoljem završili su učešće na Svetskom kupu u Čangvonu. S druge strane, strelce puškom očekuju takmičenja u trostavu, koja počinju u petak, 15. jula.

Naši miks parovi u gađanju vazdušnom puškom su u kvalifikacijama zauzeli 14.mesto (Andrea Arsović i Milutin Stefanović) i 16.poziciju (Teodora Vukojević i Milenko Sebić).