Srebro za Andreu Arsović i Lazara Kovačevića!

Srebro za Andreu Arsović i Lazara Kovačevića u mešovitim parovima vazdušnom puškom!

Andrea Arsović i Lazar Kovačević, Mediteranske igre Oran 2022

Odmah nakon Zorane Arunović, započeto je takmičenje u miks dublovima u pucanju vazdušnom puškom. Naša zemlja učestvovala je sa dva mešovita para. Andrea Arsović i Lazar Kovačević su na kraju osvojili srebrnu medalju, dok su Teodora Vukojević i Milenko Sebić takmičenje zavšrili na 6. mestu.

Andrea Astović i Lazar Kovačević, Mediteranske igre Oran 2022

Andrea Arsović i Lazar Kovačević su takmičenje u kvalifikacijama završili na drugom mestu iza ekipe Francuske. Naš mešoviti par ostvario je rezultat od 627.8 upucanih krugova u kvalifikacijama.

U meču za zlatnu medalju, Osean Muler i Brajan Boduan, par iz Francuske je već na samom početku meča napravio razliku i posle prvih 5 serija su poveli sa 8:2. Arsović i Kovačević nisu se predavali, već su u srednjem delu meča pokušali da stignu prednost Francuza, ali ipak u tome nisu uspeli. Na kraju, Francuska je pobedila rezultatom 16:6, ali su Andrea Arsović i Lazar Kovačević pokazali izuzetan takmičarski kvalitet na ovom takmičenju.

„U osnovnom delu smo imali rezultat koji je bio veoma visok i sa tim rezultatom se i na Svetskom kupu i Svetskom prvenstvu može osvojiti medalja. Drago mi je da su svi članovi streljačke reprezentacije osvojili po najmanje jednu medalju na ovom takmičenju. Za mene su ovo bile četvrte Mediteranske igre, osvojila sam četiri medalje na ovim takmičenjima i kući se vraćam zadovoljna“, rekla je odmah nakon meča Andrea Arsović.

Njen kolega iz miks dubla Lazar Kovačević je izjavio: „Smatram da je manjak sportske sreće odlučio o tome da mi danas ne odnesemo zlatnu medalju, jer su male nijanse odlučile pobednika. Biće još takmičenja i nastupa u budućnosti i potrudićemo se da popravimo naš plasman za još jednu stepenicu.“

Naši strelci završili su svoj nastup na XIX Mediteranskim igrama osvojivši ukupno 6 medalja, od čega su 3 zlatne, pri čemu su svi članovi streljačke reprezentacije osvojili najmanje jednu medalju.