Srpski strelci osvojili dve medalje u ekipnim takmičenjima vazdušnim oružijem na EP

Parallax Leaf - OKS

Četvrtog dana Evropskog prvenstva koje se održava u Osijeku srpski strelci su uspeli da osvoje dve medalje u ekipnim takmičenjima u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Muški seniori u sastavu Milenko Sebić, Milutin Stefanović i Lazar Kovačević postali su vicešampioni Evrope u disciplini vazdušna puška. Ženska seniorska ekipa u sastavu Zorana Arunović, Jasmina Milovanović i Brankica Zarić okitila se bronzanom medaljom u disciplini vazdušni pištolj 10 metara.

Naše dame su u dueli za bronzu za rivala imale Poljakinje, ali su reprezentativke Srbije bile dominantnije i slavile rezultatom 16:8.

Srpski strelci su se u finalu nadmetali sa Rusima, ali nažalost naši momci nisu uspeli da se revanširaju za poraz iz 2019. godine i Rusija je slavila rezultatom 17:11.

Prethodno je Milenko Sebić u disciplini vazdušna puška na 10 metara osvojio 5. mesto u finalu i tako obezbedio još jednu kvotu za Olimpijski tim Srbije za Olimpijske igre u Tokiju koje se održavaju ove godine.