Viktor Nemeš osvojio zlatnu medalju u Oranu!

Odličan dan našeg Tima na XIX Mediteranskim igrama nastavljen je i tokom takmičenja u rvanju. Viktor Nemeš osvojio je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Oranu!

Naš trofejni i iskusni rvač Viktor Nemeš u rvanju grčko-rimskim stilom u težinskoj kategoriji do 77kg, osvojio je zlatnu medalju. On je u finalu protiv alžirskog borca Abd Elkrim Ouakalija odradio dobar meč koji je završio rezultatom 9:0.

Ovaj rezultat bio je kruna fenomenalnog nastupa koji je Viktor imao juče. Da podsetimo, Viktor je zaređao nekoliko pobeda juče. U prvom kolu pobedio je Egipćanina Abuoelatu rezultatom 9:0, da bi u sledećem kolu sigurno pobedio i takmičara Kupija iz Albanije rezultatom 10:1. On se u polufinalu sastao sa Grkom, Prevolarakisom i njega je lako pobedio i obezbedio plasman u finale.

Nakon finalne borbe, Viktor je bio veoma zadovoljan i izjavio je:

„Mogu da kažem da mi je trebalo ovo takmičenje. Na Evropskom prvenstvu nisam prošao kako sam hteo. Tamo sam odmah ispao u prvom kolu i trebao mi je ovaj osećaj pobednika. To će mi dati snagu da nastavim da treniram i da u septembru isto ovako osvojim zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Beogradu.“