Završen nastup naših bokserki na Svetskom prvenstvu u Indiji

Završen je nastup naših bokserki na Svetskom prvenstvu u Indiji. Svetsko prvenstvo u boksu za žene održava se u Nju Delhiju u Indiji u periodu između 15. i 26. marta 2023. godine. Srbiju je na ovom takmičenju predstavljalo sedam bokserki.

Svetsko prvenstvo u boksu za žene u Indiji
Jelena Janićijević

Jelena Janićijević kao 4. nosilac direktno se plasirala u osminu finala u kategoriji 60-63 kg (poluvelter). Nažalost, naša bokserka je u toj borbi poražena od strane takmičarke iz Uzbekistana, Khadichabonu Abdullaeve. Jelena je ispisala istoriju na prošlogodišnjem Evropskom prvenstvu osvojivši bronzanu medalju u kategoriji do 66kg. To je prva medalja za Srbiju na Evropskim prvenstvima u seniorskoj konkurenciji.

Sara Ćirković u 1. kolu u kategoriji 50-52 kg (polubantam) savladala je bokserku iz Turske, Beyze Saracoglu sa 5-0 (30-26 30-26 30-26 29-28 30-27). Međutim, u osmini finala Sara je izgubila od takmičarke iz Japana, Rinke Kinoshite. Sara Ćirković od ove godine nastupa u seniorskoj konkurenciji, a prošle godine postala je juniorska šampionka sveta u kategoriji do 50kg.

Natalija Šadrina (6. nosilac) u prvom kolu u kategoriji 57-60 kg (laka) ubedljivo je pobedila bokserku iz Grčke, Olgu Pavlinu Papadatou sa 5-0 (30-25 30-26 30-26 30-26 30-26). U narednoj borbi, u osmini finala, Natalija je izgubila od takmičarke iz Kazahstana, Rimme Volossenko.

Jelena Zekić kao 6. nosilac 52-54 kg (bantam) u prvom kolu poražena je od strane bokserke iz Italije, Elene Savchuk.

Nikolina Gajić u prvom kolu u kategoriji 66-70 kg (polusrednja) ostvarila je ubedljivu pobedu protiv takmičarke iz Nepala, Saraswati Rane rezultatom 5-0 (30-27 30-27 30-26 30-27 30-27). U osmini finala, Nikolina je izgubila protiv 3. nosioca Barbare Dos Santos iz Brazila.

Snežana Šiljković u prvom kolu u kategoriji 46-48 kg (papir) trijumfovala je nad bokserkom iz Azerbejdžana, Gunel Rahimovom sa 5-0 (30-26 30-27 30-27 30-26 30-25). Međutim, u osmini finala, Snežana je izgubila od Farzone Fazilove iz Uzbekistana.

Milena Matović u 1. kolu u kategoriji 63-66 kg (velter) pobedila je bokserku iz Turske, Semu Caliskan (TUR) sa 5-0 (29-28 29-28 29-28 29-28 30-27). U osmini finala, Milena je izgubila od takmičarke iz Kine, Liu Jang.