Mate Nemeš osvojio bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Beogradu i kvotu za Olimpijske igre!

Mate Nemeš je na Svetskom prvenstvu u Beogradu u rvanju grčko-rimskim stilom u kategoriji do 67 kg osvojio bronzanu medalju i kvotu za Olimpijske igre koje nas očekuju naredne godine.

Mate Nemeš

Na putu ka najsjajnijem odličju, Nemeša je u četvrtfinalu zaustavio Kubanac Luis Alberto Orta Sančez, ali pošto je on stigao do finala u repesaž je povukao našeg borca. Nemeš je prvo u repesažu pobedio Rumuna Mihuta, a onda je u meču za bronzu savladao borca iz Kirgistana, Kirgiza Amantura Ismailova.

Ovom bronzanom medaljom, Mate Nemeš je osvojio olimpijsku kvotu, ukupno treću u ovom sportu. Srbija trenutno ima ukupno 44 obezbeđene vize za OI Pariz 2024.