Paris 2024 Banner Image

XXXIII LETNJE OLIMPIJSKE IGRE

Pariz 2024

Parallax Leaf - OKS
Zemlja domaćin: Francuska
Grad domaćin: Pariz
Datum održavanja: 26. jul - 11. avg 2024.
Zemlje: 206
Sportisti: 10714

XXXIII Letnje olimpijske igre održaće se u Parizu u periodu od 26. jula do 11. avgusta 2024. godine.

 

Odluka da Pariz bude domaćin XXXIII Letnjih Olimpijskih igara je zvanično stupila na snagu na 131. zasedanju MOK-a održanom 13. septembra 2017. godine u Limi (Peru). Ovom pobedom, Francuska je dobila priliku da na svojoj teritoriji organizuje šeste Olimpijske igre. Pored Pariza koji će tri puta biti domaćin Letnjih OI (1900, 1924. i 2024), u Francuskoj su do sada tri puta održane Zimske olimpijske igre: I ZOI – Šamoni 1924, X ZOI – Grenobl 1968. i XVI ZOI – Albervil 1992. godine.

 

Program Olimpijskih igara Pariz 2024 činiće takmičenja u 32 sporta i 329 disciplina.

 

Tim Srbija za Olimpijske igre Pariz 2024

 

1. Zorana Arunović (streljaštvo)

2. Damir Mikec (streljaštvo)

3. Natalia Šadrina (boks)

4. Vakid Abasov (boks)

5. Ivana Španović (atletika)

6. Milica Gardašević (atletika)

7. Andrej Barna (plivanje)

8-11. Milica Novaković, Marija Dostanić, Anastazija Bajuk, Dunja Stanojev (kajakaški četverac)

12-15. Marko Novaković, Marko Dragosavljević, Vladimir Torubarov, Anđelo Džombeta (kajakaški četverac)

16-27. muška košarkaška reprezentacija

28. Angelina Topić (atletika)

29. Jovana Arsić (veslanje)

30. Stevan Andrija Mićić (rvanje)

31. Ali Arslan (rvanje)

32-43. ženska odbojkaška reprezentacija

44. Mate Nemeš (rvanje)

45-48. muška 3×3 reprezentacija

49. Jelena Erić (biciklizam)

50. Ognjen Ilić (biciklizam)

51. Aleksandra Perišić (tekvondo)

52-64. muška vaterpolo reprezentacija

65-67. Velimir Stjepanović, Andrej Barna, Nikola Aćin, Justin Cvetkov (plivačka štafeta)

68-79. ženska košarkaška reprezentacija

80. Sara Ćirković (boks)

81. Aleksandar Komarov (rvanje)

82. Lazar Kovačević (streljaštvo)

83. Georgi Tibilov (rvanje)

84-85. Martin Mačković, Nikolaj Pimenov (veslački dubl skul)

86. Nemanja Majdov (džudo)

87. Milica Nikolić (džudo)

88. Marica Perišić (džudo)

89. Aleksandar Kukolj (džudo)

90. Milica Žabić (džudo)

91. Strahinja Bunčić (džudo)

92. Adriana Vilagoš (atletika)

93. Lev Korneev (tekvondo)

94. Stefan Takov (tekvondo)

95. Novak Đoković (tenis)

96. Dušan Lajović (tenis)

97. Izabela Lupulesku (stoni tenis)

98-109. muška odbojkaška reprezentacija

110. Anja Crevar (plivanje)

111. Armin Sinančević (atletika)

112. Elzan Bibić (atletika)

 

RASPORED TAKMIČENJA

 

REZULTATI TAKMIČENJA