Posle dva velika bojkota Igara u Južnoj Koreji okupio se rekordan broj zemalja iako su igre bojkotovale Severna Koreja, Kuba, Etiopija i Nikaragva.
Najuspešnija učesnica Igara je Kristin Oto plivačica iz Istočne Nemačke, koja je osvojila šest zlatnih medalja, a najuspešniji učesnik Mat Bjondi (SAD) koji je osvojio sedam medalja u plivanju (pet zlatnih).
Na atletskoj stazi dominirala je Amerikanka Florans Grifit-Džojner sa tri «zlata» u sprintu i svetskim rekordom na 200 m koji još nije nadmašen – 21,34.
Posle 64 godine na program se vraća tenis (1984. bio je demonstracioni sport), a učešće je dozvoljeno i profesionalnim igračima. Time MOK definitivno napušta krute amaterske principe.
Jugoslavija učestvuje sa 155 sportista u 17 sportova i sa 12 (3, 4, 5) medalja zauzima 16. mesto među zemljama osvajačima trofeja. Zlatne medalje osvojili su Jasna Šekarić, Goran Maksimović i vaterpolisti.
SPORTOVI (25)
- Akvatika 1
- Atletika
- Bezbol
- Biciklizam
- Boks
- Veslanje
- Gimnastika
- Dizanje tegova
- Jedrenje
- Kajak i kanu
- Konjički sport
- Košarka
- Mačevanje
- Moderni petoboj
- Odbojka
- Rvanje
- Rukomet
- Stoni tenis
- Streličarstvo
- Streljaštvo
- Tekvondo
- Tenis
- Fudbal
- Hokej
- Džudo
Najveći skandal: Ben Džonson (Kanada), pobednik na 100 m i novi svetski rekorder diskvalifikovan je zbog dopinga
Prvi put olimpijske trofeje osvojili su sportisti Surinama, Kostarike, Indonezije, Holandskih Antila, Senegala, Devičanskih Ostrva i Džibutija.