Još dve medalje za naše kajakaše na Evropskim igrama! Milica Novaković vicešampionka Evrope, četverac osvojio bronzu!

Trećeg takmičarskog dana Evropskih igara u Poljskoj, naši kajakaši doneli su Srbiji dve medalje. Milica Novaković osvojila je srebrno odličje u K1 200 i tako postala vicešampionka Evrope, dok je četverac u sastavu Marko Novaković/Anđelo Džombeta/Stefan Vrdoljak/Vladimir Torubarov osvojio bronzu u trci na 500 metara.

Naš sjajni četverac u sastavu Marko Novaković, Anđelo Džombeta, Stefan Vrdoljak i Vladimir Torubarov osvojio je bronzanu medalju u trci na 500 metara. Oni su u finalu K2 500 zauzeli 3. mesto u vremenu 1:20.800 i tako doneli Srbiji drugu po redu medalju na Evropskim igrama u Poljskoj.

Ova četvorka sa dva trenera celu zima je gađala ovo takmičenje i Svetsko prvenstvo u Duizburgu gde treba da uzmemo olimpijske norme. U četvercu ulaze u manje od pola sekunde svi u cilj, tako da najavljivati neki rezultat nije jednostavno, nikad se ne zna kome će i kako sesti ta trka. Ovaj put se potrefilo da smo to mi, čuvaćemo ovaj osećaj do kraja leta i za sledeću sezonu. Ovim rezultatom smo pokazali timski rad i veru koju imamo jedni u druge i u naše trenere“, izjavio je Vladimir Torubarov.

Milica Novaković

Treću medalju za kajakaški Tim Srbija i treću medalju ukupno za naš tim obezbedila je Milica Novaković. Milica je trku na 200 metara odveslala u vremenu 41.006 i tako osvojila 2. mesto na ovom takmičenju, čime je postala vicešampionka Evrope u ovoj disciplini.

Prošle godine sam pauzirala čitavu sezonu jer sam postala majka, tako da sam u ovu godinu ušla sveža, željna dobrih trka i medalja. Popeti se na podijum je nešto za šta se mi svaki dan budimo, trudimo, radimo, to je ono što nas stvarno čini srećnima i što nas motiviše, bar nas starije takmičare, da se i dalje borimo i budemo aktivni sportisti. Ovaj dan je bio dosta težak, imala sam tri trke, ali sva sreća sve tri su bile uspešne. Sutra me čeka malopre izboreno A finale na 500 metara jednoseda“, rekla je Milica koja je osvojivši 2. mesto u K1 500 obezbedila plasman u finale koje je očekuje sutra od 12.30 časova.

Marko Dragosavljević u finalu K1 200 zauzeo je 4. mesto, a u kvalifikacionoj trci na 500 metara osvojio je 1. mesto i tako se direktno plasirao u finale koje je na programu sutra od 12.39 časova.

Miks dvosed Bojan Zdelar/Marija Dostanić osvojio je 4. mesto u polufinalnoj trci i tako se plasirao u B finale koje ih očekuje sutra od 14.35 časova.

Ženski dvosed koji čine Marija Dostanić i Kristina Bedeč zauzeo je 8. mesto u finalu trke na 500 metara.

Streljački miks tim Zorana Arunović i Damir Mikec zauzeo je 9. mesto u kvalifikacijama discipline vazdušni pištolj 10m.

Lazar Kovačević zauzeo je 13. mesto u kvalifikacijama discipline vazdušna puška 10m, dok se Milutin Stefanović našao na 20. poziciji.

Ivana Anđušić Maksimović u kvalifikacijama discipline vazdušna puška 10m osvojila je 19. mesto, a Teodora Vukojević je u istoj disciplini zauzela 22. poziciju.

Stonoteniser Zsolt Peto prošao je u drugo kolo pobedivši protivnika iz San Marina Matijasa Mongiustija sa 4:1 u setovima. Nažalost u meču drugog kola, Peto je poražen od strane takmičara iz Rumunije Andrei Ionesku.

Sabina Šurjan je u prvom kolu ubedljivo pobedila slovensku stonoteniserku Katarinu Strazar rezultatom 4:0.

Naš miks tim u stonom tenisu koji čine Izabela Lupulesku i Dimitrije Levajac pobedio je u svom prvom meču tim iz Češke sa 3:2 i tako se plasirao u četvrtfinale.

Dimitrije Levajac izgubio je meč u singlu od protivnika iz Portugala Freitasa Sousa Da Silve, a Izabela Lupulesku poražena je u singlu od stonoteniserke iz Grčke, Aikaterini Toliou.

Bokser Aleksej Šendrik u težinskoj kategoriji do 63.5 kg u prvoj rundi trijumfovao je nad takmičarom iz Danske, Abdalahom Abou-Arabom.

Naši basketaši izgubili su u trećoj utakmici protiv domaćina, ekipe Poljske, rezultatom 18:20.

Tekvondistkinja Lana Komnenović izgubila je u prvom kolu kategorije do 46 kg i tako završila svoj nastup na ovom takmičenju.