10 džudista Srbije na Grand Slam – u u Budimpešti

Ukupno 10 džudista iz Srbije učstvuje na Grand Slam – u koji se održava od 8. do 10. jula u glavnom gradu Mađarske, Budimpešti. Ovo je još jedan u seriji najjačih turnira u organizaciji Međunarodne džudo federacije (IJF). Ovaj prestižni turnir dolazi nakon Mediteranskih igara na kojima su naši džudisti osvojili ukupno 4 medalje.

Na Grand Slamu u Budimpešti, na kojem ukupno učestvuje 406 učesnika iz 61 zemlje sa 5 kontinenata, Srbiju predstavlja 5 devojaka i 5 muškaraca. Među učesnicima nalaze se:

• Nemanja Majdov (do 90kg).

Kod devojaka u težinskoj kategoriji do 48kg, nastupile su Andrea Stojadinov i Milica Nikolić. Milica Nikolić je u prvom kolu bila slobodna, ali je u drugom kolu izgubila od Špankinje Mirele Lapuerte Komas.

Milica Nikolić, Mediteranske igre Oran 2022

U istoj težinskoj kategoriji, Andrea Stojadinov takođe je u prvom kolu bila slobodna, a u drugom kolu se susrela sa Nemicom Katarinom Menc koja je bila bolja.

Marica Perišić, Mediteranske igre Oran 2022

Marica Perišić je u svojoj kategoriji do 57kg u prvom kolu pobedila protivnicu iz Vijetnama, Ngok Diem Puong Ngujen. U drugom kolu sastala se sa Rafaelom Silvom iz Brazila koja je od nje bila bolja i Marica je završila svoj nastup.

U jednoj kategoriji više, Anja Obradović (do 63kg) je izgubila meč prvog kola od takmičarke iz Mongolije, Gankaič Bold.

Milica Žabić nastupila je u nedelju protiv takmičarke Idalis Ortiz sa Kube. U prvom kolu, Milica je bila slobodna, a u susretu sa kubanskom takmičarkom nije uspela da prođe u dalje takmičenje.

Među muškarcima, u težinskoj kategoriji do 81kg, nastupala su dvojica naših takmičara. Milan Mihajlović je u prvom kolu izgubio od Bajandeliheija iz Kine, a i Andrey Pirolo del Rosso je svoje takmičenje završio u prvom kolu izgubivši od Ticiana Falkonea iz Italije.

U nedelju su u težinskoj kategoriji do 90kg nastupili Nemanja Majdov i Mihajlo Ćirić. Nemanja Majdov je svakako bio jedan od favorita za najviši plasman u ovoj kategoriji. On je u prvom kolu takmičenja bio slobodan, dok se u drugom kolu sastao sa Grkom Teodorosom Tselidisom kojeg je pobedio iponom u delu meča gde odlučuje „zlatni bod“.  U sledećem meču sastao se sa Italijanom Kristijanom Parlatijem, ali je Italijan uspeo da odnese pobedu.

U istoj težinskoj kategoriji, Mihailo Ćirić nastupio je protiv Gruzina Beke Gviniašvilija. Gruzijski takmičar bio je bolji u ovom meču i odneo je pobedu.

U težinskoj kategoriji do 100kg nastupio je Bojan Došen, takođe protiv Gruzina. U prvom kolu on se sastao protiv Varlema Lipartenijanija. Došen nije uspeo da pobedi gruzijskog takmičara pa je tako svoj nastup završio u prvom kolu ovog Grand Slam turnira u Budimpešti.

Serija IJF Svetskog tura se nastavlja već za nekoliko dana Grand Prix turnirom u Zagrebu koji se održava od 15. do 17. jula 2022. godine.