Atletičar Kabir Ziljkić plasirao se u finale EYOF Maribor 2023

Prvog takmičarskog dana na XVII Letnjem Evropskom olimpijskom festivalu mladih Maribor 2023 nastupili su članovi Tima Srbija u plivanju, tenisu, atletici i odbojci. Atletičar Kabir Ziljkić izborio je plasman u finale trke na 1500 metara zauzevši 7. mesto u kvalifikacijama.

Atletičar Kabir Ziljkić završio je kvalifikacionu trku na 1500m na 7. poziciji u vremenu 3:58.83, a na istom mestu našao se i u ukupnom plasmanu, čime se plasirao u finale koje ga očekuje u sredu, 26. jula, od 19.20 časova.

Uroš Mašić je u kvalifikacionoj trci na 800m sa vremenom 1:57.85 zauzeo 7. mesto i 18. poziciju u ukupnom plasmanu.

Lenka Nikolić

Lenka Nikolić u finalu trke na 3000m zauzela je 14. poziciju sa vremenom 10:25.82.

Marija Nisić

Marija Nisić u kvalifikacijama skoka u dalj osvojila je 7. mesto skokom od 5.61m.

Luka Jovanović

Plivač Luka Jovanović plasirao se u polufinale discipline 100m leđno osvojivši 3. mesto u kvalifikacijama sa vremenom 57.99, a u ukupnom plasmanu našao se na 7. poziciji. U polufinalu, Luka je zauzeo 6. mesto vremenom 58.43 i tako u konačnom plasmanu završio na 12. poziciji.

Strahinja Stančul

Strahinja Stančul se plasirao u polufinale 200m prsno zauzevši 6. poziciju u svojoj kvalifikacionoj grupi sa rezultatom 2:23.69, kao i 15. mesto u ukupnom plasmanu. U polufinalnoj trci, Strahinja je sa vremenom 2:22.42 zauzeo 7. poziciju, odnosno 13. mesto u ukupnom plasmanu.

Katarina Ćorović

Katarina Ćorović je u svojoj kvalifikacionoj grupi u disciplini 100m slobodnim stilom sa vremenom 59.92 zauzela 4. mesto, čime se našla na 34. poziciji u ukupnom plasmanu.

Lena Jovanović

Lena Jovanović zauzela je 6. poziciju u kvalifikacijama i 39. mesto u ukupnom plasmanu u disciplini 200m leđno sa rezultatom 2:30.24.

Marko Dragović

Naši mladi teniseri sjajno su započeli svoj nastup na ovom takmičenju ostvarivši dve ubedljive pobede. Marko Dragović se plasirao u drugo kolo pobedivši islandskog tenisera rezultatom 2:0 u setovima (6:1, 6:0), dok je Lana Virc u meču protiv teniserke iz Litvanije slavila sa 2:0 u setovima (6:0, 6:3). Naše tenisere drugo kolo očekuje sutra, 25. jula.

Lana Virc

Odbojkaši Tima Srbija izgubili su prvu utakmicu grupne faze takmičenja sa 0:3 u setovima protiv reprezentacije Češke. Druga utakmica u grupi protiv ekipe Francuske naše odbojkaše očekuje sutra, 24. jula, od 9.30 časova, dok će treću, poslednju utakmicu grupne faze takmičenja reprezentacija Srbije igrati u sredu, 25. jula, od 15.30 časova protiv reprezentacije Poljske.

Kompletan raspored takmičenja i nastupa naših sportista za utorak, 25. jul, možete pronaći na linku – https://oks.org.rs/kalendar-takmicenja-teamserbia-25-jul-2023-eyof-maribor/