Milica Žabić osvojila bronzanu medalju na džudo Grand Prix-u u Portugalu!

Milica Žabić osvojila je bronzanu medalju na džudo Grand Prix-u u Portugalu! Prvi ovogodišnji džudo Grand Prix turnir održan je u Almadi u Portugalu u periodu od 27. do 29. januara 2023. godine. Srbiju je na ovom takmičenju predstavljalo osmoro džudista i džudistkinja, a naša sjajna Milica Žabić osvojila je bronzano odličje u težinskoj kategoriji preko 78kg.

džudo Grand Prix u Portugalu

Milica Žabić je na džudo Grand Prix – u u Portugalu nastupala u težinskoj kategoriji preko 78kg. Milica je u prvom kolu bila slobodna, dok je u drugom kolu pobedila Francuskinju Anne Fatoumatu M Bairo. U četvrtfinalu, naša džudistkinja trijumfovala je nad Poljakinjom Kingu Wolszczak. Međutim, u polufinalu Milica je izgubila od Korejke Hayun Kim. U borbi za bronzu, Milica Žabić je pobedila Italijanku Ericu Simonetti i tako osvojila medalju za Srbiju na ovom takmičenju.

Andrea Stojadinov je u kategoriji do 48kg u prvom kolu pobedila takmičarku iz Turkmenistana, Aksoltan Hojageldiyevu. U narednom kolu, Andrea je pobedila džudistkinju iz Uzbekistana, Khalimajon Kurbonovu. Nažalost, u četvrtfinalu, Stojadinov je izgubila od takmičarke iz Kazahstana, Abibu Abuzhakynovu. Andrea je dobila priliku da se kroz repesaž bori za medalju, međutim, u toj borbi ona je poražena od strane džudistkinje iz Španije, Mireie Lapuerte Comas.

Marica Perišić je u kategoriji do 57kg u prvom kolu bila slobodna, dok je u drugom kolu pobedila Italijanku Giuliu Caggiano. U trećem kolu, Marica je pobedila Poljakinju Arletu Podolak. U četvrtfinalu, Perišić je izgubila od takmičarke iz Velike Britanije Nekode Smythe-Davis. U repesažu, naša džudistkinja je pobedila Brazilku Jessicu Pereiru i tako dobila priliku da se bori za medalju. Međutim, u borbi za bronzu, Marica je izgubila od Italijanke Thauany David Capanni Dias.

Anja Obradović je u kategoriji do 63kg u prvom kolu bila slobodna, a u drugom kolu pobedila je takmičarku iz Azerbejdžana, Aytaj Gardashkhanli. U trećem kolu, Anja je izgubila od Portugalke Barbare Timo i tako završila svoj nastup na ovom takmičenju.

Tea Tintor je u težinskoj kategoriji do 63kg u prvom kolu bila slobodna, ali je u drugom kolu izgubila od takmičarke iz Portugala, Wilse Gomes.

Filip Jovanović je u težinskoj kategoriji do 73kg u prvom kolu džudo Grand Prix-a u Portugalu izgubio od takmičara iz Japana, Ryuga Tanaka.

Darko Brašnjović je u kategoriji do 90kg u prvom kolu bio slobodan, dok je u drugom kolu pobedio takmičara iz Kazahstana, Yerassyla Zhanatayeva. U trećem kolu, Darko je pobedio Amerikanca Džona Džejna, dok je u četvrtfinalu trijumfovao nad Belgijancem Karelom Foubertom. Potom, Brašnjović je u polufinalu izgubio od takmičara iz Bugarske, Ivayla Ivanova. Nažalost, u borbi za bronzu naš džudista izgubio je od Francuza Axela Clergeta.

Bojan Došen je u kategoriji do 100kg u prvom kolu bio slobodan, a u narednom kolu pobedio je takmičara iz Kazahstana, Nurlykhana Sharkhana. U trećem kolu, Došen je pobedio džudistu iz Portugala, Celia Diasa i tako se plasirao u četvrtfinale. U četvrtfinalnoj borbi Bojan je izgubio od takmičara iz Mađarske, Zsombora Vega. Međutim, naš džudista je dobio priliku da se kroz repesaž bori za bronzu. U repesažu, Došen je pobedio takmičara iz Gruzije, Ereklea Bazierishvilija, ali je u borbi za bronzu, izgubio od džudiste iz Češke Republike, Lukasa Krpaleka.