Gimnastičari Srbije završili nastup na Evropskom prvenstvu

Gimnastičari Srbije završili su nastup na Evropskom prvenstvu. Evropsko prvenstvo u muškoj i ženskoj sportskoj gimnastici održano je od 11. do 16. aprila 2023. godine u Antaliji u Turskoj. Na ovom takmičenju, našu zemlju predstavljalo je troje sportista, Petar Vefić, Ivan Dejanović i Nina Šabić.

Gimnastičari Srbije

Na 10. Evropskom prvenstvu u ženskoj i muškoj sportskoj gimnastici, koje je održano u Antaliji, učestvovalo je troje takmičara Srbije. U muškoj sportskoj gimnastici, našu zemlju su predstavljali Petar Vefić, najbolji višebojac Srbije i Ivan Dejanović, najbolji na vratilu u Srbiji. Petar Vefić je nastupio u višeboju i postigao veoma dobar rezultat od 76.599 poena, što mu je donelo 45. mesto. Nedostajalo mu je oko 1.5 poena za plasman u finale višeboja, ali je zahvaljujući ovom rezultatu uspeo da se kvalifikuje za predstojeće Svetsko prvenstvo u Antverpenu. Ivan Dejanović je nastupio na vratilu, na kojem je ostvario rezultat od 13.166 poena i zauzeo 28. mesto. Nedostajalo mu je manje od 4 desetinke poena za plasman u finale na ovoj spravi.

U ženskoj sportskoj gimnastici, Srbiju je predstavljala Nina Šabić, kao najbolja gimnastičarka Srbije. Nina je učestvovala u višeboju, u kojem je postigla zapaženih 41.798 poena, što joj je omogućilo da osvoji 86. mesto. Ovo je bilo Ninino prvo Evropsko seniorsko prvenstvo.