Gardaševićeva četvrta, Sinančević peti na mitingu Dijamantske lige u Rimu

Peti miting serije World Athletics Dijamantske lige u sezoni 2022 održan je u Rimu juče, 9. juna 2022. godine. Srbiju su na ovom takmičenju predstavljali naši sjajni bacač kugle, Armin Sinančević, i skakačica u dalj, Milica Gardašević. Sinančević je zauzeo 5. poziciju, dok je Gardaševićeva osvojila 4. mesto na mitingu Dijamantske lige u Rimu.

Nastup Srbije na mitingu u Rimu

Srpski bacač kugle, učesnik OI u Tokiju, Armin Sinančević, u veoma jakoj konkurenciji uspeo je da zauzme 5. Mesto bacivši rezultat od 20.96 metara. Prvo mesto u bacanju kugle osvojio je svetski šampion i dvostruki olimpijski vicešampion, Amerikanac Džo Kovač. Svih 9 takmičara koji su se nadmetali u ovoj disciplini su sportisti sa vrhunskim sportskim rezultatima u prethodnim godinama.

miting Dijamantske lige u Rimu

Konkurencija u skoku udalj je takođe bila biti izuzetno jaka, a naša Milica Gardašević osvojila je četvrto mesto na mitingu Dijamantske lige u Rimu. Sjajna Milica je na svom debiju u Dijamantskoj ligi skočila 6,71 metar, ali to nažalost nije bilo dovoljno za osvajanje medalje na ovom takmičenju. Gardaševićeva je sve do poslednje serije imala rezultat za prolazak u finale, ali je u petoj seriji najbolji skok ostvarila pobednica Ukrajinka Marina Beh-Romančuk (6,85). Drugo mesto je pripalo nemačkoj takmičarki Malaiki Mihambo sa preskočenih 6,79 metara, dok je treću poziciju zaizela Amerikanka Kvaneša Burks (6,77).

Armin Sinančević je naš sjajan takmičar koji kontinuirano ostvaruje vrhunske rezultate, među kojima svakako treba izdvojiti 3. mesto koje je osvojio na prošlogodišnjem mitingu Dijamantske lige, ali i plasman u top 8 na Olimpijskim igrama u Tokiju prošle godine. Trenutni najbolji rezultat u ovoj sezoni, Armin je osvojio u Baru u maju mesecu bacivši rezultat od 21.88 metara.

Milica Gardašević, nekadašnja evropska juniorska šampionka koja niže rekorde i u seniorskoj konkurenciji, pre tri dana trijumfovala je na mitingu zlatnog Svetskog tura održanom u poljskom gradu Hožov. Na tom takmičenju, Milica je doletela do neverovatnih 6,81 metar i tako napravila novi lični rekord. Pored toga, sjajna Gardaševićeva svojim sjajnim nastupima uspela je da osigura sebi učešće na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u Oregonu.

Naše sjajne atletičare očekuje još jedno veliko takmičenje, Mediteranske igre, u periodu između 25. juna i 6. jula 2022. godine u alžirskom gradu Oranu.