Nove tri medalje za naše sportiste na Mediteranskim igrama!

Juče su naši sportisti ponovo osvojili tri medalje na XIX Mediteranskim igrama i na taj način nastavili su kontinuitet osvajanja medalja na ovim Igrama gotovo svakog takmičarskog dana. Na ovaj način, Srbija trenutno ima bilans od 27 osvojenih medalja, od čega je čak 12 zlatnih, što je već sada identično broju zlatnih medalja osvojenih na prošlim Mediteranskim igrama u Taragoni 2018. Nove tri medalje za naše sportiste na Mediteranskim igrama Oran 2022!

Nina Stanisavljević, Mediteranske igre Oran 2022

Prvu medalju juče, i to zlatnu, donela nam je veoma talentovana plivačica, 18-godišnja Nina Stanisavljević. Ona je u disciplini 50m leđnim stilom već u kvalifikacijama pokazala da će se boriti za zlatnu medalju. Kao prvoplasirana u kvalifikacijama sa rezultatom 28,60 sekundi, najavila je da se možemo radovati novom zlatu. Tako je i bilo. U finalu, Nina je isplivala stotinku brže i osvojila je zlatnu mediteransku medalju. Ovo nije bila jedina disciplina u kojoj je Nina danas plivala. Pored toga, ona je nastupala i na distanci 100m slobodnim stilom, gde je takođe uspela da uđe u finale. U finalu, Nina je zauzela 8. mesto sa vremenom 56,39, ali se mora uzeti u obzir da je ovu trku plivala samo nekoliko minuta nakon što je osvojila zlatnu medalju u prethodnoj disciplini.

Lazar Anić, Mediteranske igre Oran 2022

Skakač udalj Lazar Anić potvrdio je kvalitet osvajanjem srebrne medalje u ovoj atletskoj disciplini. On je srebrnu medalju osvojio sa najboljim ličnim skokom ove sezone koji je napravio u poslednjoj seriji takmičenja. Rezultat dužine 7.83m bio je dovoljan da se sa ovog takmičenja vrati sa srebrnom medaljom.

Basket 3×3, finale, Mediteranske igre Oran 2022

Basketaši su odirali sjajan turnir bez poraza do finala. Oni su u grupi ostvarili dve pobede, i to Kipra i večerašnjeg protivnika u finalu, reprezentacije Francuske. Nakon toga, u četvrtfinalu sastali su se prekjuče sa reprezentacijom Hrvatske koju su takođe pobedili 17:14. U polufinalu, prvom meču koji su juče odigrali, ukrstili su snage sa Španijom. I od njih su ubedljivo bili bolji rezultatom 21:13. U finalu, sastali su se ponovo sa ekipom Francuske. Ovoga puta, Antić, Momirov, Kovačević i Stanković nisu uspeli da ponove pobedu iz grupe, već je Francuska u finalu pobedila rezultatom 19:13.

Juče su svoje razigravanje za plasman od 5. do 8. mesta imale i naše basketašice. Lena Radulović, Ivana Curaković, Tijana Jelić i Nina Tešić prvo su danas igrale protiv Tunižanki. Basketašice iz Tunisa bile su bolje od naših devojaka i pobedile su rezultatom 13:11. Nakon toga, basketašice su se sastale sa Slovenijom u meču za 7. mesto i pobedile su rezultatom 13:9.

Anja Lukić, Mediteranske igre Oran 2022

Atletičarka Anja Lukić sinoć je nastupala u finalu trke na 100m preko prepona. Anja se zaista sjajno borila i sa ostvarenim vremenom od 13,4 sekundi zauzela je odlično 5. mesto.

Dizačica tegova Sonja Bjelić u kategoriji do 71kg nastupala je juče. U disciplini trzaj, Sonja je osvojila 10. mesto sa podignutom težinom od 85kg. U drugoj disciplini – izbačaj, Sonja Bjelić je završila na 12. mestu sa podignutih 100kg.

Naši predstavnici u jedrenju, Kristina Boja i Nikola Banjac završili su svoje takmičenje na ovim Mediteranskim igrama. Naporno takmičenje sa vremenskim uslovima koji vrlo često nisu išli na ruku takmičarima, naši takmičari su završili sa solidnim rezultatom. U ukupnom plasmanu Kristina Boja je završila na 15. mestu od 24 takmičarke. Nikola Banjac je plasiran na 21. mesto od 28 takmičara.

Vanja Stanković, Mediteranske igre Oran 2022

Tekvondisti su juče započeli svoja takmičenja na ovim Mediteranskim igrama. Troje naših predstavnika, Vanja Stanković (do 49kg), Aleksandra Radmilović (do 57kg) i Novak Stanić (do 68kg) nisu uspeli da uđu u borbu za medalju, iako su važili za favorite, imajući u vidu rezultate koje su ostvarivali u prethodnom periodu. Vanja Stanković je u prvom kolu kvalifikacija pobedila domaću takmičarku Batuš, ali je u četvrtfinalu izgubila od Turkinje Dencel. Aleksandra Radmilović i Novak Stanić nisu uspeli da prođu kvalifikacije.