Novih 5 medalja. Mikec, Gardašević i Mirončikov zlatni!

Novih 5 medalja za naš Tim na Mediteranskim igrama. Mikec, Gardašević i Mirončikov zlatni! Sjajno je danas započeo sedmi takmičarski dan za naše sportiste na XIX Mediteranskim igrama. Nakon jučerašnjih šest osvojenih medalja, sportisti Srbije danas su osvojili 5 medalja, od čega su čak 3 zlatne.

Teodora Vukojević sa medaljom, Mediteranske igre Oran 2022

Dan je krenuo sjajnim nastupom Teodore Vukojević. Ona je u disciplini pucanje vazdušnom puškom osvojila srebrnu medalju. Teodora je u kvalifikacijama pucala nešto slabije nego u finalnom delu takmičenju. U finale je iz kvalifikacija ušla kao osma. U finalu je pucala mnogo bolje i stabilnije, ne dozvoljavajući takmičarki iz Slovenije da je prestigne na drugom mestu, iako je razlika bila veoma mala. Francuska takmičarka Muler je od početka finalnog dela „prigrabila“ prvo mesto koje nije ispuštala do kraja, čak i u meču za zlatnu medalju sa Teodorom. U meču koji je predstavljao reprizu duela za zlatnu medalju sa Prvenstva Evrope kada je Teodora bila bolja, ovoga puta Muler je odnela pobedu 16:6 i našoj Teodori je pripalo srebro.

Damir Mikec, Mediteranske igre Oran 2022

Damir Mikec je nastavio sjajan niz naših strelaca, ali i kompletnog Tima Srbije. On je u pucanju vazdušnim pištoljem silovito krenuo u kvalifikacijama. Od samog početka, Damir Mikec je sigurno pucao ne ispuštajući prvo mesto iz ruku. Damir je meč za zlato počeo dobro, i u jednom momentu je imao i vođstvo od 8:4, ali je Keles uspeo da izjednači na 8:8. Međutim, od tog momenta Mikec nije dozvolio svom protivniku da pobedi ni u jednoj seriji do kraja i ostvario je pobedu od 16:8.

Milica Gardašević, Mediteranske igre Oran 2022

Još jednu zlatnu medalju danas osvojila je brilijantna Milica Gardašević u skoku udalj. Milica Gardašević je i pre nastupa važila za jednu od favoritkinja, imajući u vidu rezultate koje ostvaruje već duži vremenski period, a posebno nakon skoro održanog mitinga Dijamantske lige u Rimu gde je u vrhunskoj konkurenciji osvojila četvrto mesto.

Od samog starta večerašnjeg takmičenja, Gardašević je krenula odlučno i već nakon prve serije skokova zauzela je prvo mesto koje je samo u jednom trenutku u drugoj seriji prepustila Tavareš iz Portugala. Kada su sve takmičarke skočile u poslednjoj seriji, bilo je jasno da je Milica osvojila zlato. Uprkos tome, naša skakačica je pokazala koliko je velika sportistkinja, izašla je na zaletište i u poslednjoj seriji izvela je najbolji skok večeri – 6.67 metara.

Vladimir Mirončikov, Mediteranske igre Oran 2022

Bokser Vladimir Mirončikov zaokružio je današnji dan trećom zlatnom medaljom za naš Tim koju je osvojio u kategoriji do 81kg. On je još nakon polufinala najavio da će se boriti svim srcem za Srbiju i za osvajanje zlatne medalje. Kako je najavio, tako je i bilo. U neizvesnom meču u čiju su završnicu bokseri ušli sa izjednačenim rezultatom nakon dve runde i uprkos činjenici da je sala bila prepuna domaćih navijača koji su stvarali ogromnu buku koja se viđa samo na fudbalskim stadionima, Vladimir Miročnikov nije gubio fokus i poslednju rundu je priveo kraju na najbolji mogući način, pa su svo troje sudija glasale u njegovu korist. Tako je Mirončikov pobedio domaćeg takmičara Houmrija i postao Mediteranski prvak.

Aleksandar Kukolj sa medaljom, Mediteranske igre Oran 2022

Pored 3 zlatne i 1 srebrne, jedinu bronzanu medalju danas našem Timu doneo je naš džudo as, Aleksandar Kukolj. Naš borac krenuo je sa pobedom u četvrtfinalu, da bi u polufinalu izgubio od domaćeg takmičara. Ipak, u meču za bronzanu medalju, Aleksandar je pokazao kvalitet i iponom je završio meč u svoju korist.

Pored Aleksandra Kukolja, još dvoje džudista su danas imali svoje nastupe. Milica Žabić u kategoriji preko 78kg i Darko Brašnjović u kategoriji do 90kg uspeli su da dođu do borbi za bronzane medalje, ali nisu uspeli da dođu do medalje. I Milica i Darko su do borbi za bronzu došli kroz repesaž. Milica Žabić je izgubila od Korali Hajme iz Francuske , a Darko Brašnjović od takmičara iz Bosne i Hercegovine, Tonija Miletića.

Zajedno sa Teodorom Vukojević, u pucanju vazdušnom puškom nastupila je i Andrea Arsović. Ona je takmičenje završila u kvalifikacijama na 11. mestu, što nije bilo dovoljno za plasman u finale.

Naše rukometašice danas su ostvarile drugu uzastopnu pobedu u grupi i trenutno se nalaze na prvom mestu u svojoj grupi. One su danas pobedile ekipu Severne Makedonije rezultatom 26:18. Nakon meča selektor naše reprezentacije Bregar rekao je: „Još jedna teška utakmica je iza nas. Želim da čestitam igračicama na tome kako su se borile. Već u prvom poluvremenu imali smo četiri gola razlike i baš je šteta što smo imali pad u igri tako da su Makedonke prišle rezultatski. Mi smo ipak našli rešenje za njihovu igru i tako smo priveli utakmicu u našu korist.“

Na selektorove reči nadovezala se i naša igračica Jovana Jovović koja je takođe naglasila da je iza devojaka jedna veoma teška utakmica. „Ova utakmica je za nas bila jedan psihološki test nakon jučerašnje pobede nad Portugalom i veoma teške utakmice. Odigrali smo čvrstu odbranu. U prvom poluvremenu smo imali problem sa realizacijom. U drugom poluvremenu mi smo uspele da podignemo još više nivo igre u odbrani i onda su se naši golmani razbranili. Nakon toga mi smo realizovali neke šuteve koje u prvom poluvremenu nismo uspeli i to nas je dovelo do pobede. Mi sutra idemo na pobedu protiv Turske kako bismo kao prve u grupi nastavile dalje takmičenje.“

Danas su svoje takmičenje započeli i plivači. Prvo je u bazen ušla talentovana Nina Stanisavljević. U disciplini 50m slobodnim stilom, Nina je u svojoj kvalifikacionoj grupi završila trku u vremenu 25,67 sekundi i kao druga u svojoj grupi ušla je u finale. U finalu Nina je plivala za nijansu sporije vreme (25,77), što je bilo dovoljno za 7. mesto u konačnom plasmanu.

Pored Nine, danas je nastupio i Đorđe Matić koji je u disciplini 50m delfin stilom završio na petom mestu u svojoj grupi sa vremenom od 24,66 sekundi što nije bilo dovoljno za prolazak u finale. Naši plivači nastavljaju sutra dalje svoja nadmetanja.

Naš dizač tegova, Stevan Vladisavljev imao je danas odličan nastup na Mediteranskim igrama. U težinskoj kategoriji do 61kg, on je u trzaju podigao 110kg što ga je dovelo na sjajno 5. mesto. U izbačaju, Stevan je uspešno podigao 130kg i to je bio rezultat koji je bio dovoljan za 6. mesto. Ovo je bila težina koju je Stevan podigao u prvom pokušaju. U sledećem izlasku na podijum, Stevan je pokušao da podigne 136kg što bi ga dovelo na 4. mesto, ali nije uspeo u tome pa je ostao na 6. mestu.

U derbiju basketaškog turnira u konkurenciji muškaraca, naša reprezentacija ostvarila je važnu pobedu u neizvesnom meču sa Francuskom. Naši basketaši pobedili su 21:19 i tako su vezali dve pobede za redom. Na taj način, oni su grupnu fazu završili na prvom mestu i sa te pozicije sutra igraju u četvrtfinalu. Protivnik će biti poznat kasno večeras nakon završetka današnjeg programa.

Naše basketašice kasno večeras igraju utakmicu protiv Portugalki, a taj meč je po rasporedu u ponoć po vremenu u Srbiji kao poslednji na današnjem programu.