Ognjen Ilić i Jelena Erić završili takmičenja u biciklizmu na Evropskom prvenstvu u Minhenu

Evropsko prvenstvo u biciklizmu održalo se u Minhenu u periodu između 11. i 21. avgusta 2022. godine u ukupno četiri olimpijske discipline (drum, BMX, mountain bike i biciklizam na pisti). Na ovom takmičenju učestvovalo je ukupno 770 takmičara iz Evrope. Srbiju je na Evropskom prvenstvu u biciklizmu predstavljalo dvoje sportista, Ognjen Ilić i Jelena Erić. Ognjen je nastupao u trci na hronometar, dok se Jelena takmičila u drumskoj trci.

Ognjen Ilić, biciklizam, Mediteranske igre Oran 2022

Naš mladi biciklista, Ognjen Ilić, na Evropskom prvenstvu u Minhenu učestvovao je u trci na hronometar, disciplini u kojoj je aktuelni državni prvak. Hronometar je njegova specijalnost, što je Ognjen dokazao i na ovogodišnjim Mediteranskim igrama u Oranu, na kojima je osvojio bronzanu medalju. Ilić je u hronometru na Evropskom prvenstvu u Minhenu, u veoma jakoj konkurenciji, zauzeo 23. mesto, sa zaostatkom od 2.08 minuta u odnosu na pobednika, Švajcarca Stefana Bisseggera.

Naša najbolja biciklistkinja, Jelena Erić, na Evropskom prvenstvu u Minhenu takmičila se u drumskoj trci. Jelena je imala pred sobom veliki izazov. Ona je trku dužine 130km sa nekoliko veoma zahtevnih uspona u prvom i središnjem delu trase, završila na 87. poziciji sa vremenom 3:02.32 u grupi biciklistkinja koje su u cilj ušle 3.12 minuta iza prvoplasirane Holanđanke Vibes Lorene. Srebrnu medalju osvojila je Italijanka Elisa Balsamo, a njena sunarodnica Rejčel Barbieri je završila na trećem mestu.

Jelena Erić

Jelena Erić je sedmostruka prvakinja Srbije u drumskom biciklizmu. Ova rođena Kraljevčanka je učestvovala na Olimpijskim igrama mladih u Nankingu 2014. godine, a od 2022. godine nastupa za jedan od najboljih profesionalnih biciklističkih klubova na svetu, Movistar.