Pobeda Srbije na startu Evropskog prvenstva u rukometu!

Rukometašice Srbije otvorile su Evropsko prvenstvo u Danskoj izuzetno zanimljivom utakmicom i pobedom. Pao je svetski šampion, Holandija je savladana rezultatom 29-25.

Početak meča je nažalost obeležila povreda Andree Lekić zbog koje nije mogla da nastavi sa igrom i na nosilima je izneta iz dvorane. Detalji njene povrede biće poznati nakon dodatnih pregleda.

U prvom poluvremenu Holanđanke su kontrolisale igru, što im je na kraju prvog poluvremena donelo 6 golova prednosti.

U drugom delu igre naša reprezentacija je zaigrala znatno ofanzivnije, u postavci bez golmana u fazi napada. Taktika našeg selektora u kojoj smo krenuli na sve ili ništa na kraju nam je donela – sve. I to na kakav način.

Nakon nesigurnijeg početka drugog poluvremena, naše reprezentativke su napravile sjajnu seriju od 8-0 i nakon zaostatka od šest golova došle u prednost koje su kasnije mudrom igrom i sačuvale.

U tom momentu istakla se Jovana Risović koja je na golu branila sve udarce i tako davala podstrek celoj ekipi.

Na kraju meč je završen rezultatom 25-29 za Srbiju, koja je ostvarila jako bitnu pobedu u prvom meču na Evropskom prvenstvu i nadamo se da je ovo samo početak sjajnih rezultata.

Za najbolju igračicu meča proglašena je Katarina Krpež Šlezak, kapiten reprezentacije Srbije.