Poraz rukometašica na startu kvalifikacionog turnira u Đeru

Parallax Leaf - OKS

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je na startu kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre koji se održava u mađarskom Đeru. Večeras je od naše selekcije bolja bila ekipa Rusije (29:24), koja je i aktuelni olimpijski šampion.

Ruskinje su povele na startu meča, ali je Srbija odgovorila i preokrenula u jednom momentu – povele su srpske rukometašice sa 5:4.

Ipak, serijom golova i odličnim odbranama, Rusija je iz minuta u minut povećavala prednost, a na poluvremenu je vodila sa 17:13.

U drugom delu igre reprezentacija Srbije pružila je odličan otpor i na momente bila blizu izjednačenja, ali nažalost Ruskinje su uvek uspevale da održe rezultatsku razliku.

Meč je završen u korist Ruskinja rezultatom 29:24. Najviše golova za našu selekciju večeras je postigla Slađana Pop Lazić koja je pet puta loptu poslala iza leđa golmana selekcije Rusije, dok je Jelena Lavko to učinila u četiri navrata.

Srpske rukometašice očekuju još mečevi sa Mađarskom (subota 17.30) i Kazahstanom (nedelja 17.30), a dve najbolje reprezentacije na turniru overiće vizu za Tokio.

U meču koji se igrao ranije danas, Mađarska je ubedljivo pobedila Kazahstan – 46:19.