Poznat konačan plasman veslača na EP u Poznanju

Srpski veslači danas su se takmičili u B finalima u četiri olimpijske discipline na evropskom prvenstvu u Poznanju.

Prvi je na stazu od 08:40 izašao naš dvojac bez kormilara koji čine Veselin Savić i Viktor Pivač. Oni su prvi prošli kroz cilj u B finalu i tako osvojili 7. mesto u ukupnom plasmanu. Dvojac je trku završio sa vremenom 06:43.73.

Nakon toga usledila je trka B finala dubl skula u kojem nas predstavljaju Aleksandar Filipović i Martin Mačković. Oni su zauzeli treću poziciju sa vremenom 06:34.29 i tako se svrstali na 9. mesto u ukupnom plasmanu.

Usledila je trka B finala ženskog skifa u kojoj nas predstavlja Jovana Arsić. Arsićeva je kroz cilj prošla druga sa vremenom 07:51.24  i time osvojila 8 . mesto u ukupnom plasmanu.

Poslednji je na stazu izašao Aleksandar Beđik u B finalu muškog skifa i osvojio drugo mesto sa vremenom 07:03.80. Beđik je bio u prednosti do skoro samog finiša kada je Amos Kejser iz Holandije preuzeo vođstvo i trku završio na prvom mestu ispred Beđika sa prednošću od šest stotinki. Beđik je ovim rezultatom svrstao sebe na 8. mesto u ukupnom plasmanu.