Rukometaši osvojili bronzu i 31. medalju za #TeamSerbia na Mediteranskim igrama!

Rukometaši Srbije osvojili su bronzu i ukupno 31. medalju za #TeamSerbia na Mediteranskim igrama u Oranu!

Muška rukometna reprezentacija, Mediteranske igre Oran 2022

Stavljena je tačka na nastup našeg Tima na XIX Mediteranskim igrama Oran 2022. Sportisti Srbije završili su takmičenja na ovim Igrama na najbolji mogući način – osvajanjem još jedne bronzane medalje. To su za naš Tim uradili rukometaši. Muška rukometna reprezentacija u meču za treće mesto pobedila je ekipu Severne Makedonije rezultatom 34:29.

Izabranici selektora Tonija Đirone imali su izuzetno naporan i težak put do meča za bronzanu medalju. Prvu utakmicu su odigrali protiv ekipe Slovenije. U veoma zahtevnom i teškom meču, naši momci su pobedili rezultatom 31:27. Ta pobeda je ostala, ali ne i rezultat, obzirom da je Slovenija u međuvremenu odustala od daljeg takmičara usled toga što je čak 7 njihovih igrača nekoliko dana kasnije bilo pozitivno na Covid. Taj meč je registrovan u našu korist službenim rezultatom 10:0.

U sledećem meču u grupi, Srbija se sastala sa Egiptom i izgubila je 35:28. Nisu se, međutim, rukometaši predavali. U narednom meču sastali su se sa ekipom Italije i u još jednom teškom meču uspeli su da pobede rezultatom 34:33.

Drugu vezanu pobedu, a ujedno i poslednju utakmicu u grupi, Srbija je odigrala protiv ekipe Tunisa i pobedila 35:29.

U polufinalu koje je igrano prekjuče, reprezentativci naše zemlje dali su sve od sebe kako bi uspeli da se plasiraju u finale, ali je ekipa Španije bila bolja i pobedila je rezultatom 42:38.

Kao i kod dama, i rukometaši su prvi poveli na današnjoj utakmici za bronzanu medalju. Sve do 11. minuta prvog poluvremena igralo se „gol za gol“, a onda su Makedonci napravili razliku od 3 gola u svoju korist. Međutim, nisu se predavali naši rukometaši i 10-ak minuta pred kraj prvog poluvremena, uspeli su da stignu prednost protivnika, a onda da do kraja prvog dela utakmice i preokrenu rezultat. Na odmor se otišlo sa našom prednošću od dva gola – 15:13.

U drugom poluvremenu, reprezentativci Srbije igrali su čvrsto i sigurno čuvajući prednost koju su, kako je vreme odmicalo, lagano povećavali u svoju korist, pa su na polovini drugog dela meča imali prednost od pet golova – 26:21. Odlično su Đironini momci igrali u tim trenucima. Veoma čvrsto u odbrani i efikasno i sigurno u napadu, pa su nastavili da održavaju svoju prednost. Pred kraj meča došlo je do blagog opuštanja naših rukometaša, ali dovoljno da sačuvaju prednost i na kraju sasvim zasluženo odnesu ovu vrednu pobedu i za njih i za naš Tim u Oranu. Rukometaši su pobedili rezultatom 34:29.

Nakon utakmice, pomoćni trener Žikica Milosavljević bio je veoma dobro raspoložen i rekao je: „Atmosfera u timu je sjajna nakon osvojene bronzane medalje. Imali smo dobar put na ovim Mediteranskim igrama. Bilo je izuzetno teško. Skoro tri nedelje smo zajedno i najvažnije je da se vraćamo sa medaljom, bez obzira što je bronzana. Konkurencija na Igrama je bila izuzetno jaka. Veoma mi je drago zbog osvojene medalje, jer se videlo kako momci iz dana u dan poboljšavaju svoje performanse i kako sve više razumeju kako izgleda igrati u jednom uređenom sistemu. Zaista je bilo divno ovih 3 nedelje, iako je bilo naporno i zasluženo smo osvojili medalju.“

Ovim nastupom, naši sportisti završili su nastup na XIX Mediteranskim igrama. Ove Igre su bile izuzetno uspešne za naš Tim. Naši sportisti okončali su takmičenja na Mediteranskim igrama u Oranu sa 31 osvojenom medaljom. U završnom bilansu, Srbija broji 13 zlatnih, 7 srebrnih i 11 bronzanih medalja.