Osmoro strelaca na Svetskom kupu u Čangvonu!

Osmoro strelaca na Svetskom kupu u Čangvonu! Svetski kup u streljaštvu održava se u periodu između 9. i 21. jula 2022. godine u južnokorejskom gradu Čangvon. Ovom takmičenju prethodilo je veoma uspešno učešće srpskih reprezentativaca na Mediteranskim igrama, na kojima su naši strelci osvojili 7 medalja, od čega 4 zlata, 2 srebra i 1 bronzu. Na četvrtom Svetskom kupu u sezoni, Srbiju predstavlja osmoro strelaca, i to: Damir Mikec, Zorana Arunović, Milenko Sebić, Andrea Arsović, Milutin Stefanović, Teodora Vukojević, Sanja Vukašinović i Lazar Kovačević.

Damir Mikec i Zorana Arunović slave pobedu, Mediteranske igre Oran 2022

Nastup srpskih strelaca na Svetskom kupu u Čangvonu

Prvog dana Svetskog kupa u Čangvonu, 10. jula 2022. godine, na programu su bile kvalifikacije vazdušnom puškom. Najuspešnija srpska predstavnica na startu takmičenja bila je Andrea Arsović, koja je osvojila 12. mesto u ženskoj konkurenciji, dok je šampionka Evrope i vicešampionka Mediterana Teodora Vukojević zauzela 14. poziciju. S druge strane, u muškoj konkurenciji u kvalifikacijama vazdušnom puškom, Milutin Stefanović je zauzeo 25, dok je šampion Mediterana Milenko Sebić osvojio 36. mesto.

Milenko Sebić, Mediteranske igre Oran 2022

Olimpijski vicešampion i osvajač 2 zlata na ovogodišnjim Mediteranskim igrama, Damir Mikec, zauzeo je 5. mesto u kvalifikacijama vazdušnim pištoljem pogodivši 583 kruga. Na taj način, Mikec se plasirao u finale koje će se održati u utorak, 12. jula, od 18:15 časova. S druge strane, naša najbolja predstavnica u gađanju vazdušnim pištoljem, Zorana Arunović, osvojila je 4. mesto u kvalifikacijama upucavši 584 kruga. Zoranu finale u ovoj disciplini očekuje takođe u utorak, 12. jula, od 17:00 časova. Pored nastupa u pojedinačnoj konkurenciji, Damira i Zoranu očekuje i nadmetanje u miksu vazdušnim pištoljem. Naš najbolji tandem, Mikec i Arunović, ostvaruje sjajne rezultate od početka ove takmičarske sezone, osvajajući medalju na svakom takmičenju na kome zajedno nastupaju.

Andrea Arsović i Lazar Kovačević, Mediteranske igre Oran 2022

Pored prethodno navedenih, očekuju nas nastupi naših strelaca u još dve discipline, miks gađanje vazdušnom puškom i puška-trostav. Milenko Sebić i Teodora Vukojević će se takmičiti u miksu vazdušnom puškom. Kada je u pitanju puška-trostav, u muškoj konkurenciji Srbiju će predstavljati Lazar Kovačević, Milenko Sebić i Milutin Stefanović,a u ženskoj Andrea Arsović, Sanja Vukašinović i Teodora Vukojević.

Svetski kup u streljaštvu
Teodora Vukojević, Mediteranske igre Oran 2022

Program po disciplinama u kojima učestvuju naši strelci je sledeći:

Finale vazdušni pištolj za muškarce i žene – 12.07.

Finale miks vazdušnom puškom – 13.07.

Finale miks vazdušnim pištoljem – 13.07.

Finale puška-trostav za muškarce – 16.07.

Finale puška-trostav za žene – 17.07.

Nastupe naših strelaca na Svetskom kupu u Čangvonu možete ispratiti na kanalu koji se nalazi u produžetku teksta.