Aleksandra Perišić četvrta na finalu Grand prix-a u tekvondou

Finale Grand prix turnira u organizaciji Svetske tekvondo federacije održano je 2. i 3. decembra 2023. godine u Mančesteru. Na ovom takmičenju, prošlogodišnja vicešampionka sveta i aktuelna šampionka Evrope Aleksandra Perišić zauzela je visoko četvrto mesto u kategoriji do 67kg.

Naša sjajna tekvondistkinja Aleksandra Perišić je na finalu Grand prix-a u Mančesteru osvojila četvrto mesto u kategoriji do 67 kilograma. Prvo je savladala Kineskinju Jie Song sa 2:0, a zatim i Rut Gbagbi iz Obale Slonovače istim rezultatom. Potom je u polufinalu izgubila od Kineskinje Mengju Žang sa 2:0, a u borbi za treće mesto od Jordanke Julijane Al Sadek istim rezultatom.

Aleksandra Perišić se trenutno nalazi na 5. poziciji na WT olimpijskog rang listi sa osvojenih ukupno 342.34 poena.