Žetva medalja naših kajakaša na Evropskim igrama! Milica Novaković i Marko Dragosavljević doneli Srbiji nove dve medalje!

Četvrtog dana Evropskih igara, naši sjajni kajakaši doneli su Srbiji nove dve medalje. Milica Novaković i Marko Dragosavljević osvojili su bronzana odličja u disciplini K1 500.

Milica Novaković je u finalu K1 500 zauzela treće mesto u vremenu 1:50.892 i tako obezbedila četvrtu medalju za Srbiju na Evropskim igrama. Ispred nje su bile Alida Gazso, koja je došla do srebrnog odličja, dok je zlato osvojila Ema Jorgensen iz Danske. Našoj kajakašici je ovo druga medalja na ovom takmičenju, pošto je u disciplini K1 200 osvojila drugo mesto i tako postala vicešampionka Evrope.

Utisci se naravno nisu slegli jer sam upravo izašla iz čamca, ali ono što mogu reći je da sam presrećna. Ovaj Evropski šampionat mi ima mnogo više značaja nego prethodne sve sezone, jer prošlu sezonu nisam veslala i sada sam imala ogromnu motivaciju. Ovo je predolimpijska godina, borim se za Olimpijske igre, da tamo napravim dobar rezultat, da mogu da se mirno penzionišem. Naravno, po povratku kući nastavljamo sa pripremama za Svetsko prvenstvo, ovo nam je samo bila potvrda da smo na pravom putu, da je forma tu, ali ono što nam predstoji je osvajanje olimpijske norme“, izjavila je Milica Novaković.

Sjajan nastup danas je imao i naš kajakaš Marko Dragosavljević. On je finalnu trku na 500 metara izveslao u vremenu 1:37.806 i tako doneo Timu Srbija 5. medalju na Evropskim igrama. Drugo mesto zauzeo je Portugalac Fernando Pimenta, dok je zlato osvojio Mađar Adam Varga.

Presrećan sam zato što je ovo moja prva medalja u jednosedu na 500 metara, nisam se uopšte nadao da ću sa dve medalje da se vratim kući. Vratio sam se na velika vrata i mislim da ću pokazati još više na Svetskom prvenstvu u Duizburgu. Želeo bih da se zahvalim Kajakaškom savezu Srbije, Olimpijskom komitetu Srbije i Ministarstvu sporta na velikoj podršci bez kojih ove medalje ne bi bile uzete“, rekao je Marko Dragosavljević.

Miks dvosed koji čine Marija Dostanić i Bojan Zdelar zauzeo je ukupno 14. mesto u trci na 200 metara.

Tekvondista Novak Stanić je u svojoj prvoj borbi u težinskoj kategoriji do 63 kg bio bolji od takmičara iz Nemačke Imrana Oezkaje i tako se plasirao u četvrtfinale u kojem je izgubio od Lovre Brečića iz Hrvatske. Međutim, Stanić je dobio priliku da se kroz repesaž bori za medalju. U repesažu, naš tekvondista pobedio je Janisa Pilavakisa, ali je nažalost u borbi za bronzu poražen od strane protivnika iz Španije Joana Kale.

Tijana Bogdanović izgubila je u prvoj borbi u težinskoj kategoriji do 53 kg od protivnice iz Velike Britanije Ane Mekju i tako završila svoj nastup na ovom takmičenju.

Naš miks duet u sinhronom plivanju koji čine Jelena Kontić i Ivan Martinović osvojio je 4. mesto u slobodnom programu.

Naš stonoteniserski miks dubl koji čine Izabela Lupulesku i Dimitrije Levajac izgubio je u četvrtfinalu od para iz Španije rezultatom 3:2 u setovima.

Sabina Šurjan izgubila je singl meč drugog kola od stonoteniserke iz Švedske Linde Bergstrom.

Bokserka Sara Ćirković u prvoj rundi u kategoriji do 54kg poražena je od strane takmičarke iz Irske Dženifer Lian, a Anđela Branković u kategoriji do 57kg izgubila je od protivnice iz Velike Britanije Eliz Glin.

Muški streljački tim u sastavu Damir Mikec/Dimitrije Grgić/Duško Petrov u kvalifikacijama discipline vazdušni pištolj zauzeo je 6. mesto,  a u kvalifikacijama discipline vazdušna puška 10m naš tim u sastavu Milenko Sebić/Milutin Stefanović/Lazar Kovačević osvojio 9. mesto. S druge strane, naš ženski tim u gađanju vazdušnom puškom koji čine Ivana Anđušić Maksimović, Teodora Vukojević i Andrea Arsović zauzeo je 10. mesto u kvalifikacijama.