Naš rvač Stevan Andrija Mićić osvojio zlatnu medalju na Grand prix – u u Madridu!

Grand prix turnir u organizaciji Svetske rvačke federacije održan je od 7. do 9. jula 2023. godine u glavnom gradu Španije. Na ovom takmičenju, naš rvač slobodnim stilom Stevan Andrija Mićić osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 61 kg.

Srpski rvač slobodnim stilom Stevan Andrija Mićić je u izuzetno jakoj konkurenciji u težinskoj kategoriji do 61 kg pokazao dominaciju i dokazao da se nalazi u odličnoj formi. On je u prvom kolu pobedio takmičara iz Kolumbije Elkina Espanju rezultatom 12:1. Potom je bio bolji od Ramzana Avtaeva iz Nemačke sa 6:0, a u finalu je savladao Talapa Zoldasova iz Kazahstana sa 9:7 i tako se okitio najsjajnijim odličjem na ovom takmičenju.

rvač Stevan Andrija Mićić
Stevan Andrija Mićić

Mićić je na prethodnom Svetskom prvenstvu održanom u Beogradu osvojio bronzanu medalju. Ovogodišnji planetarni šampionat takođe će biti održan u glavnom gradu Srbije u periodu od 16. do 24. septembra.