Naši tekvondisti osvojili četiri medalje na Bulgaria Open – u!

Parallax Leaf - OKS

Naši tekvondisti osvojili su četiri medalje na Bulgaria Open – u! Bulgaria Open, turnir G2 kategorije u tekvondou, održan je u Sofiji od 3. do 5. marta 2023. godine. Na ovom takmičenju, naši tekvondisti osvojili su četiri medalje za Srbiju, dve bronze, jedno srebro i jedno zlato. Aleksandra Perišić osvojila je zlatno odličje, Nađa Savković okitila se srebrnom medaljom, dok su Novak Stanić i Mahdi Hodabahši osvojili bronzana odličja.

Bulgaria Open

Vicešampionka sveta, Aleksandra Perišić, na ovom takmičenju nastupala je u težinskoj kategoriji do 67kg. Aleksandra je u prvom kolu bila slobodna, dok je u narednom kolu pobedila Francuskinju Noemie Rodrigues. U četvrtfinalu, Perišić je bila bolja od Nike Klepac iz Hrvatske, a u polufinalu savladala je takmičarku iz Hrvatske, Doris Pole. Aleksandra je u finalnoj borbi trijumfovala nad Amy Mink iz Holandije i tako donela najsjajniju medalju Srbiji na ovom takmičenju.

Nađa Savković na Bulgaria Open – u takmičila se u kategoriji do 62kg. U prvom kolu Nađa je bila slobodna, da bi u drugom kolu pobedila Italijanku Valentinu Traversi. U osmini finala, naša tekvondistkinja bila je bolja od Ivane Šarenac iz Bosne i Hercegovine. Potom, u četvrtfinalu, Nađa je savladala Poljakinju Tatianu Tomczak, dok je u polufinalu trijumfovala nad Italijankom Cristinom Gaspom. U finalnoj borbi između naše takmičarke i takmičarke iz Koreje, Min-Seo Kor Nam, protivnica odnosi pobedu, a Nađa osvaja srebrno odličje.

Novak Stanić, kategorisani sportista u okviru Olimpijskog programa “Pariz 2024”, borio se u kategoriji do 63kg. Novak je u prvom kolu bio slobodan, a u narednom kolu pobedio je Francuza Ilan Huberta. U osmini finala, Stanić je bio bolji od našeg takmičara Marka Burušića, što ga je odvelo u četvrtfinale u kome je savladao Daniela Lo Pinta iz Italije. U polufinalu, Novak je izgubio od takmičara iz Norveške, Kristiana Storsula Borgena, i tako došao do bronzanog odličja na ovom takmičenju.

Svetski šampion, Mahdi Hodabahši, na Bulgaria Open – u nastupao je u težinskoj kategoriji do 87kg. Mahdi je u prvom kolu bio slobodan, a u drugom kolu savladao je predstavnika Kipra, Andreasa Theocharousa. U četvrtfinalnoj borbi, Hodabahši je bio bolji od Ali Mabrouk S Almabrouka iz Saudijske Arabije. U polufinalu, Mahdijev protivnik iz Koreje Geon-Woo Seo odnosi pobedu, a Hodabahši osvaja bronzano odličje za Srbiju.