Nove dve medalje za naš Mediteranski tim u Oranu!

Nove dve medalje za naš Mediteranski tim u Oranu! Četvrtog takmičarskog dana, naši sportisti nastavili su sa osvajanjem medalja. Za to su danas bili ponovo zaduženi rvači. Magomedgadži Nurasulov i Stevan Andrija Mićić osvojili su medalje za naš Tim danas. Ali to nisu bili jedini uspesi naših sportista. Novu sigurnu medalju za našu zemlju obezbedio je i bokser Vladimir Mirončikov plasmanom u polufinale u svojoj kategoriji.

Magomedgadži Nurasulov, zlatna medalja, Mediteranske igre Oran 2022

Magomedgadži Nurasulov krunisao je zlatnom medaljom fenomenalan nastup juče i danas. Mečevima bez greške i poraza, Nurasulov je pokazao da je jedna od najvećih uzdanica našeg rvanja u narednom periodu. On je juče u polufinalu pobedio Salima Ercana iz Turske rezultatom 10:2 i obezbedio sebi večerašnje finale. U finalu protiv Italijana Abrahama de Hezusa Konhedo Ruana, Nurasulov je veoma dominantno pobedio rezultatom 8:1, ne ostavljajući ni najmanji prostor za dilemu ko je najbolji teškaš turnira u rvanju na Mediteranskim igrama.

Magomedgadži Nurasulov, rvanje, Mediteranske igre 2022

Magomedgadži je odmah po dodeli medalje izjavio da je posebno srećan što je osvojio medalju na ovom takmičenju i što je rvanju doneo drugu zlatnu, a treću ukupno medalju za rvanje na Mediteranskim igrama.

Stevan Mićić sa medaljom, Mediteranske igre Oran 2022

Stevan Andrija Mićić, rvač slobodnim stilom u kategoriji do 65kg osvojio je bronzanu medalju sjajnom pobedom nad rvačem iz Turske Munirom Rečepom Aktašem rezultatom 4:0. Stevan je nastavio niz medalja naših rvača koji je započeo juče Viktor Nemeš. Mićić je bio veoma zadovoljan nakon osvojene bronzane medalje i sa prepoznatljivim osmehom na licu je rekao:

„Veoma sam srećan zbog bronzane medalje koju sam osvojio na ovim Mediteranskim igrama. Ovo je poseban uspeh, jer je ovo moja prva medalja u većoj težinskoj kategoriji u odnosu na onu u kojoj sam do sada nastupao. Mislim da sam napravio odličan pomak u odnosu na Evropsko prvenstvo u Budimpešti, a posebno sam zadovoljan što sam uspeo da pobedim takmičara iz Turske koji je na tom prvenstvu osvojio bronzanu medalju.

Vaterpolisti su završili u besprekornom stilu takmičenje u grupnoj fazi, pobedivši ekipu Portugala rezultatom 16:3. Na taj način, oni su sa prvog mesta u grupi B ušli u polufinale koje će se održati sutra od 17:00 časova po alžirskoj vremenskoj zoni protiv Italije.

Jedan od naših najboljih strelaca u dosadašnjem toku turnira sa ukupno 14 postignutih golova do sada, Nikola Kojić izjavio je posle meča: „Odradili smo dobro prvi deo turnira, ali i dalje težimo još boljoj igri. Spremni smo za narednog protivnika i daćemo sve od sebe, jer se za medalju na Mediteranskim igrama spremamo već duže vreme.“

Vladimir Mirončikov, Mediteranske igre Oran 2022

Naš bokser, bronzani sa Svetskog prvenstva, Vladimir Mirončikov u prvom kolu bokserskog turnira u svojoj težinskoj kategoriji do 81kg izborio je sigurnu pobedu nad Kanom Ajkutsunom iz Turske rezultatom 3:0. Vladimir je sve tri runde bio bolji i sudije ni u jednom trenutku nisu imale dileme oko pobednika. Na ovaj način, Mirončikov je obezbedio sigurnu medalju za sebe i naš Tim, obzirom da u četvrtak nastupa u polufinalu gde mu je zagarantovana najmanje bronzana medalja.

Naš takmičar u boćanju, Dejan Kovačević do sada je odlično takmičio ceo turnir. On je u jutros prvi izašao na borilišta od naših sportista i nastupao je u polufinalu protiv italijanskog takmičara Luiđija Gratapalje. Italijan je ipak bio bolji i pobedio je našeg Dejana rezultatom 23:12. Dejan Kovačević sutra u pre podnevnim časovima nastupaće u meču za bronzanu medalju protiv Alžirca Boufateha.

Ženska odbojkaška reprezentacija nastavila je pobednički niz na ovim Mediteranskim igrama. Nakon jučerašnje pobede nad reprezentacijom Francuske, naše devojke su danas pobedile ekipu Hrvatske rezultatom 3:2 (21:25, 25:20, 12:25, 25:22, 15:11). Utakmica je bila veoma napeta, obzirom da su Hrvatice vodile 2:1 u setovima, ali su naše odbojkašice uspele da naprave preokret i da na kraju ostvare važnu pobedu. One su se plasirale u četvrtfinale i prekosutra će igrati protiv Egipta za plasman u polufinale.

Muška odbojkaška reprezentacija, Mediteranske igre Oran 2022

Muška odbojkaška reprezentacija izgubila je i treću utakmicu na ovom takmičenju. Oni su danas u veoma napetoj utakmici protiv ekipe Španije izgubili rezultatom 3:2 (25:22, 19:25, 25:23, 23:25 i 17:19). Iako su dva puta vodili po setovima, ipak nisu uspeli da dođu do prve pobede. Naši odbojkaši ovim porazom završili su nastup na ovom takmičenju.

Marija Sudimac i Sara Lončar sa medaljama, Mediteranske igre Oran 2022

Takmičenja u badmintonu nastavljena su danas u pojedinačnoj konkurenciji. Marija Sudimac je sjajno započela svoj nastup u singlu pobedivši takmičarku iz Grčke rezultatom 2:0. U sledećem meču, u četvrtfinalu Marija je bez većih problema pobedila portugalsku takmičarku Gonsalves identičnim rezultatom – 2:0 (21:11; 21:8). Na taj način Marija Sudimac je najavila novu borbu za visok plasman i plasirala se u četvrtfinale. Četvrtfinalni i polufinalni dueli održaće se sutra. Naša druga takmičarka, Sara Lončar koja je juče zajedno sa Marijom osvojila bronzanu medalju u dublu, odustala je od nastupa u singlu zbog zdravstvenih problema.

Stonoteniserke i stonoteniseri nastavili su, nakon dva dana takmičenja u ekipnoj konkurenciji, nastavili svoja nadmetanja u pojedinačnoj konkurenciji. Na borilišta su danas izašli Sabina Šurjan, Izabela Lupulesku, Dimitrije Levajac i Marko Jevtović. Sabina Šurjan sjajno je odigrala današnji deo turnira u grupi. Ona je ostvarila tri pobede i kao prvoplasirana prošla u dalje takmičenje koje se nastavlja sutra eliminacijama. Izabela Lupulesku takođe je prošla dalje u svojoj grupi kao drugoplasirana. Ona je ostvarila dve pobede i jedan poraz, što je bilo dovoljno za dalji plasman. Kod muškaraca, identičan rezultat je napravio Marko Jevtović. On je takmičenje po grupama završio kao drugoplasiran, pa će i on nastaviti takmičenje u eliminacijama. Dimitrije Levajac nije uspeo da prođe danas grupno takmičenje, jer je izgubio oba meča u svojoj grupi.

Rvačica, vicešampionka Evrope do 23 godine Ana Fabijan nije imala uspeha na rvačkom turniru u svojoj težinskoj kategoriji do 62kg. Ona je izgubila sva tri meča u grupi i tako je završila svoje takmičenje. Prvi meč je izgubila od Turkinje Asli Tugcu rezultatom 11:0, naredni meč protiv Špankinje Tourino je izgubila tušem, a poslednji meč protiv takmičarke iz Francuske, Duare je izgubila rezultatom 4:1.

Nakon pobede u prvom meču, naši rukometaši nisu uspeli da zabeleže drugi uzastopni pozitiva rezultat. U današnjoj utakmici protiv Egipta, naši momci izgubili su rezultatom 25:28. Selektor Toni Đerona nakon utakmice izjavio je: “Rezultat na kraju ne oslikava dešavanja na utakmici. U prvih 20 minuta oba poluvremena bili smo ravnopravni protivnici kvalitetnoj ekipi Egipta, ali smo u završnici oba poluvremena gubili korak u fizičkoj pripremi, obzirom da nam nedostaje jedan važan igrač u centru odbrane, a to je Marko Vignjević. Sutrašnji dan treba da iskoristimo da se oporavimo i pripremimo za naredni meč”.

Nikola Banjac i Kristina Boja, jedrenje, Mediteranske igre Oran 2022

Naši takmičari u jedrenju, Nikola Banjac i Kristina Boja imali su, kao i svi ostali takmičari u ovom sportu, dosta problema sa održavanjem takmičenja, obzirom da je uložen veliki broj žalbi juče i danas u toku dana na uslove i rezultate. Nakon dva dana, naš Nikola Banjac zauzima 15. mesto, dok je Kristina Boja plasirana na 16. mestu. Oni nastavljaju dalje svoja takmičenja.

U finalu gimnastičkog višeboja, naš predstavnik Petar Vefić zauzeo je 18. mesto sa 73.400 poena nakon šest odvežbanih sprava. Petar je juče tokom takmičenja doživeo povredu ramena zbog koje je bilo neizvesno njegovo današnje učešće u finalu višeboja, ali je Petar ipak odlučio da nastupi.