Rukometašice osvojile bronzanu medalju na Mediteranskim igrama!

Rukometašice su osvojile bronzanu medalju na Mediteranskim igrama! Poslednjeg takmičarskog dana na XIX Mediteranskim igrama u Oranu, ženska rukometna reprezentacija osvojila je bronzanu medalju u meču za treće mesto koje je igrala protiv Portugala. Devojke su bronzu osvojile rezultatom 26:22.

Ženska rukometna reprezentacija, Mediteranske igre Oran 2022

Odličan su kvalitet pokazale reprezentativke Srbije na ovom turniru. Ovaj turnir su otvorile i zatvorile pobedom nad Portugalom. U prvom kolu grupnog takmičenja, izabranice selektora Bregara pobedile su upravo Portugal rezultatom 21:20. U drugom kolu grupnog nadmetanja bile su bolje i od Severne Makedonije – 26:18, da bi i u poslednjem meču u grupnoj fazi pobedile. Ovog puta, bile su bolje od Turske rezultatom 31:26.

U polufinalu koje su igrale prekjuče protiv ekipe Hrvatske, naše devojke su imale pad u igri o čemu je pričao i selektor, ali i sve naše devojke. To je rezultiralo porazom od 31:20. Međutim, rukometašice su pokazale da imaju karakter i veliku mentalnu snagu, jer su se nakon poraza „podigle“ i pokazale svoj pravi kvalitet u ovom meču.

Reprezentacija Srbije prva je povela u ovom meču. Polovinom prvog poluvremena, prvo je Srbija uspela da se odvoji na tri gola razlike. Međutim, Portugalke se nisu predavale i uspele su da uhvate priključak za našom reprezentacijom da bi nakon toga i prešle u vođstvo. Na poluvreme se otišlo sa prednošću reprezentacije Portugala 12:10.

U drugom poluvremenu Srbija je podigla nivo igre i nakon pet minuta igre uspela je da izjednači rezultat, a zatim i da pređe u vođstvo koje do kraja utakmice naše devojke nisu ispuštale. Na kraju, ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je ekipu Portugala sa 26:22 i osvojila je 10. bronzanu medalju za naš Tim u Alžiru.

Nakon utakmice, selektor Uroš Bregar je napravio analizu današnje pobede:

„Posle polufinalne utakmice protiv Hrvatske, danas je baš bilo teško – baš onako kako smo očekivali. I zbog toga što smo izgubili polufinalnu utakmicu i zbog toga što je Portugal odigrao jednu od svojih najboljih utakmica protiv Španije u polufinalu. Prvo poluvreme smo počeli dobro, a onda smo zbog isključenja izgubili svoj ritam i Portugal je preuzeo inicijativu koja je dovela do rezultatske prednosti sa kojom su otišli na poluvreme. Raduje me što smo u drugom poluvremenu odigrali 15 minuta dobro i u  odbrani i u napadu, tako da smo došli do 4-5 golova prednosti i priveli smo utakmicu do kraja kako treba.“

Danas su po 7 golova za našu reprezentaciju postigle kapiten Jovana Jovović i srednji bek Aleksandra Vukajlović. Naša kreatorka igre, Aleksandra Vukajlović bila je veoma zadovoljna odnosom i požrtvovanjem svih devojaka tokom kompletnog turnira i izjavila je:

„Želim da zahvalim devojkama na ovoj pobedi, ali i na tome što su na kompletnom turniru tokom Mediteranskih igara dale sve od sebe. Bilo nam je teško od početka priprema u Bajinoj Bašti gde smo se upoznale i počele da se uigravamo, ali smo uspele da napravimo uspeh. Drago mi je što smo od prvih prijateljskih utakmica do danas igrali sve bolje i bolje i što smo zajedno rasli kao ekipa. Na ovoj utakmici smo pokazale karakter, držale smo se pravila da nećemo odustati i da ćemo dati sve od sebe po svaku cenu. Srbijo, budi ponosna!“