Rvač Viktor Nemeš osvojio zlatnu medalju na Grand prix-u u Nemačkoj!

Grand prix u Dortmundu u Nemačkoj u organizaciji Svetske rvačke federacije održan je tokom vikenda, 12. i 13. avgusta 2023. godine. Na ovom takmičenju, sjajni Viktor Nemeš osvojio je zlatnu medalju u težinskoj kategoriji do 77 kg u rvanju grčko-rimskim stilom.

Viktor Nemeš

Naš trofejni i iskusni rvač Viktor Nemeš okitio se najsjajnijm odličjem u kategoriji do 77 kg u rvanju grčko-rimskim stilom na Grand prix-u u Nemačkoj. U jakoj konkurenciji 26 vrlo kvalitetnih rvača, Nemeš je prvo pobedio Ukrajinca Volodimira Jakovljeva sa 6:3, da bi u sledećem kolu savladao Finca Jonija Sarkinena sa 4:2. U polufinalu, Nemeš je bio bolji od nemačkog reprezentativca Denija Nakaeva, a u finalu je pobedio japanskog borca Nau Kusakoa tehničkim tušem – 8:0.

Odličan nastup na Grand prix-u u Nemačkoj su imala i ostala dva naša predstavnika, Aleksa Ilić i Sebastijan Nađ koji su zauzeli peta mesta.