Sebić „upucao“ kvotu za Olimpijske igre u Tokiju

U Osijeku je u toku Evropsko prvenstvo u streljaštvu za seniore. Milenko Sebić je uspeo da obezbedi kvotu za Olimpijski tim Srbije za nastupajuće Olimpijske igre u Tokiju i povećao broj sportista koji će braniti boje naše zemlje u Tokiju na 69.

Sebić je u finalu discipline 10m vazdušnom puškom zauzeo 5. poziciju sa rezultatom 186.4 kruga što je bilo dovoljno da se obezbedi sedmo mesto u streljačkom timu Srbije koji će nastupati na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Lazar Kovačević je takmičenje završio na 12. poziciji. Od osmog mesta i finala delila su ga tri deseta dela kruga. Milutin Stefanović je osvojio 17. mesto. U ekipnom plasmanu Srbija je bila druga sa novim državnim rekordom – 1.881,6 krugova i plasirala se u drugu fazu timskog nadmetanja (među osam najboljih).

Najuspešnija srpska takmičarka u takmičenju seniorki vazdušnom puškom bila je Andrea Arsović, koja se plasirala na 17.mesto sa 626,4 kruga. Za finale je bio neophodan za krug i po bolji rezultat. Teodora Vukojević je zauzela 19. mesto. Sanja Vukašinović nije imala svoj dan, završila je na 86. poziciji.