Srebro i bronza za Srbiju na džudo Grand Slam – u u Antaliji!

Srebro i bronza za Srbiju na džudo Grand Slam – u u Antaliji! Grand Slam turnir u Antaliji koji predstavlja nastavak Svetskog tura u organizaciji Međunarodne džudo federacije (IJF) održan je od 31. marta do 2. aprila 2023. godine. Na ovom takmičenju, učestvovalo je čak 600 džudista iz 83 zemlje sveta sa 5 kontinenata, a Srbiju je predstavljalo desetoro sportista, 5 devojaka i 5 muškaraca. Na džudo Grand Slam – u u Turskoj, Milica Žabić osvojila je srebrnu medalju za Srbiju, dok se Bojan Došen okitio bronzanim odličjem.

Milica Žabić u težinskoj kategoriji preko 78kg u prvom kolu bila je slobodna, dok je u drugom kolu bila bolja od takmičarke iz Koreje, Jiyeong Shin. U trećem kolu, Milica je savladala Samiru Bouizgarne iz Nemačke, a u četvrtfinalu naša džudistkinja pobedila je takmičarku iz Turske, Hilal Ozturk. Potom, u polufinalu, Milica je trijumfovala nad Shiyan Xu iz Kine, a u finalnoj borbi takmičarka iz Turske, Kayra Sayit, odnela je pobedu, a naša džudistkinja osvojila je srebrnu medalju.

Bojan Došen u kategoriji do 100kg u prvom kolu pobedio je takmičara iz Kazahstana, Bekarys Saduakasa, dok je u drugom kolu bio bolji od Benjamina Mataseje iz Slovačke. Potom, u trećem kolu, Bojan je savladao Italijana Gennara Pirellija, da bi u četvrtfinalu pobedio džudistu iz Ukrajine, Antona Savytskiya. U polufinalu, Došen je izgubio od takmičara iz Švajcarske, Daniela Eicha, ali je u borbi za treće mesto savladao Kazahstanca Nurlykhana Sharkhana i tako osvojio bronzano odličje na ovom takmičenju.

Milica Nikolić u težinskoj kategoriji do 48kg u prvom kolu bila je slobodna, a u drugom kolu savladala je takmičarku iz Ukrajine, Mariu Buiok. Nažalost, Milica je u trećem kolu poražena od strane Khalimajon Kurbonove iz Uzbekistana. U istoj kategoriji, Andrea Stojadinov je takođe u prvom kolu bila slobodna, ali je već u drugom kolu zaustavljena izgubiši u borbi protiv takmičarke iz Brazila, Amande Lime.

Marica Perišić u kategoriji do 57kg u prvom kolu bila je slobodna, ali je već u narednom kolu poražena od strane Jessice Lime iz Brazila.

Anja Obradović u kategoriji do 63kg u prvom kolu bila je slobodna, dok je u drugom kolu izgubila u borbi protiv džudistkinje iz Austrije, Lubjane Piovesane.

Strahinja Bunčić u kategoriji do 66kg u prvom kolu savladao je Italijana Eliosa Manzija, dok je u već u drugom kolu zaustavljen izgubivši od takmičara iz Izraela, Tala Flickera.

Andrey Pirolo Del Rosso u kategoriji do 81kg izbubio je već na startu takmičenja od strane džudiste iz Irske, Bearacha Gleesona.

Darko Brašnjović u kategoriji do 90kg u prvom kolu pobedio je Džona Džejna iz SAD-a, a u drugom kolu izgubio je od takmičara iz Mongolije, Altanbagana Gantulga.

Aleksandar Kukolj u kategoriji do 100kg u prvom kolu bio je slobodan, dok je u drugom kolu pobedio Eduarda Serbana iz Rumunije. Međutim, Kukolj je završio svoj nastup na ovom takmičenju u trećem kolu izgubivši u borbi protiv Nurlykhana Sharkhana iz Kazahstana.