Stefan Takov vicešampion sveta u tekvondou!

Stefan Takov postao je vicešampion sveta u tekvondou! Svetsko prvenstvo u tekvondou u Bakuu u Azerbejdžanu održano je u periodu od 29. maja do 4. juna 2023. godine. Na ovom tekvondo takmičenju, naš Stefan Takov osvojio je srebrnu medalju u težinskoj kategoriji do 74 kg!

Stefan Takov

Najbolji tekvondisti sveta takmičili su se u Kristalnoj dvorani u Bakuu od 29. maja do 4. juna 2023. godine. Na ovom takmičenju, nadmetanja su se odvijala u 16 težinskih kategorija, 8 muških i 8 ženskih.

Stefan Takov ostvario je četiri sjajne pobede na svom putu do osvajanja titule vicešampiona sveta. Takov je u težinskoj kategoriji do 74 kg bio slobodan u prvom kolu, a u narednom kolu bio je bolji od Kamerona Buta iz Velike Britanije. U osmini finala, naš tekvondista pobedio je Mirhašema Hoseinija iz Irske, dok je u četvrtfinalu trijumfovao nad Nedžadom Husićem iz BiH. Potom, u polufinalnoj borbi, Takov je savladao Kadirbeha Daurova, a u finalu je izgubio od Marka Golubića iz Hrvatske. Tako je naš sjajni tekvondista obezbedio srebrnu medalju za Srbiju na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu!

Ela Marić u kategoriji do 57 kg u prvom kolu izgubila je od Valerije Smičkove.

Aleksandra Perišić (-67 kg) u prvom kolu bila je slobodna, dok je u drugom kolu pobedila Juliju Zaicevu. Međutim, u osmini finala Aleksandra je izgubila od Korejke Hjo rim Hong i tako završila svoj nastup na ovom takmičenju. U osmini finala, zaustavljena je i naša Nadica Božanić (-73 kg) kada je izgubila od Matee Jelić iz Hrvatske. Nadica je u prvom kolu bila slobodna, u narednom kolu bila je bolja od Kanađanke Sofi Nikolson.

Uroš Belanović u kategoriji do 58 kg bio je slobodan u prvom kolu, ali je već u drugom kolu izgubio od Haruna Kana iz Pakistana.

Mahdi Khodabakhshi u težinskoj kategoriji do 87 kg bio je slobodan u prvom kolu, dok je u drugom kolu pobedio Ali Hasana Amera iz Danske. U osmini finala, Mahdi je savladao Robera Botu iz Italije, ali je nažalost u četvrtfinalu poražen od strane Artsloma Plonisa.

Vanja Stanković u kategoriji do 49 kg sjajno je startovala pobedivši Nikolu Krajevsku iz Poljske, a potom i Medison Mur iz Velike Britanije. Međutim, Vanja je u osmini finala zaustavljena kada je izgubila od Brune Duvančić iz Hrvatske.

Novak Stanić (-63 kg) u svojoj prvoj borbi na ovom takmičenju savladao je Baiastana Riskulova iz Kirgistana, ali je već u trećem kolu izgubio od Hao-ju Hsua iz Kineskog Tajpeja.

Ana Tepavac (-73 kg) u drugom kolu izgubila je od Moskere Glorie iz Kolumbije i tako završila svoj nastup na ovom takmičenju.

Nađa Savković u kategoriji do 62 kg u prvom kolu bila je slobodna, dok je u drugom kolu izgubila od Ozge Ozbej iz Turske.

Tijana Bogdanović u težinskoj kategoriji do 53 kg bila je slobodna u prvom kolu, ali je zaustavljena već u drugom kolu izgubivši od Džuli Mam iz Kameruna.