Strelac Lazar Kovačević osvojio bronzanu medalju na Svetskom kupu u Kairu!

Lazar Kovačević je osvojio bronzanu medalju vazdušnom puškom na prvom Svetskom kupu u sezoni koji je održan u Kairu u periodu od 24. januara do 1. februara 2024. godine.

Lazar Kovačević

Uspeh u prestonici Egipta je Kovačevićeva treća medalja na Svetskim kupovima u karijeri. Pre dve godine osvojio je zlato na SK u Bakuu, dok je prošle godine bio srebrni na finalu Svetskog kupa u Dohi.

Srpski strelac je u kvalifikacijama zauzeo peto mesto. Većim delom finala, Kovačević je bio na drugoj poziciji, iza Indijca Divjanša Singa Panvara. Do 17. hica Kovačević je bio drugi, kada ga je prestigao Italijan Danilo Denis Solaco. U nastavku su se njih dvojica smenjilvali na srebrnoj i bronzanoj poziciji, a ostali rivali su tada već imali veliki zaostatak i postalo je jasno kome idu medalje. Posle 22. hica, kada ispada trećeplasirani, Lazar je za Italijanom zaostajao 0,3 kruga i ostao na trećem mestu. Indijac Panvar je trijumfovao sa rezultatom od 253,7 krugova.