Tekvondo reprezentacija Srbije prva u ženskom plasmanu i u totalu na Evropskom prvenstvu u olimpijskim kategorijama!

Evropsko prvenstvo u olimpijskim kategorijama u tekvondou 2023 održano je u Talinu u Estoniji od četvrtka, 24. avgusta do subote, 26. avgusta. Sa osvojenih 8 medalja, tekvondo reprezentacija Srbije osvojila je prvo mesto u ženskom plasmanu i u totalu.

Evropsko prvenstvo u olimpijskim kategorijama

Prvog dana Evropskog prvenstva u olimpijskim kategorijama, Ela Marić (do 57 kg) i Nadica Božanić (preko 67 kg) su osvojile bronzu, dok se Nađa Tešić okitila zlatnim odličjem u kategoriji do 57 kg.

Drugog dana takmičenja, naš Tim Srbija je ponovo pokazao dominaciju. Aleksandra Perišić je briljirala i donela nam zlato u kategoriji do 67 kg, dok su Stefan Takov (do 80 kg) i Miloš Golubović (preko 80 kg) osvojili bronzane medalje.

Poslednjeg dana Evropskog prvenstva u olimpijskim kategorijama, Vanja Stanković je osvojila zlatnu medalju u kategoriji do 49 kg, a Lev Korneev bronzu u kategoriji do 58 kg.