20 medalja za Srbiju na Evropskom prvenstvu u boksu u Beogradu!

Bokseri i bokserke Srbije osvojili su ukupno 20 medalja na Evropskom prvenstvu u Beogradu, od čega četiri zlatne, tri srebrne i trinaest bronzanih.

Zlatne medalje u ženskoj konkurenciji osvojile su Sara Ćirković, Natalia Šadrina i Kristina Kuluhova i tako postale šampionke Evrope. Sara Ćirković je u finalu kategorije do 54 kg savladala Rumunku Lakramiore Perižok na poene, jednoglasnom odlukom sudija 5:0. Natalia Šadrina (do 60 kg) je u finalu slavila protiv Ruskinje Nune Asatrijan sudijskim preglasavanjem 4:1, dok je Kristina Kuluhova (do 63 kg) slavila na poene, sudijskim preglasavanjem 4:3 protiv bokserke iz Rusije, Elene Babičeve.

Kristina Nađ Varga (do 48 kg) okitila se srebrnim odličjem, dok su bronzane medalje osvojile: Nina Radovanović (do 50 kg), Dragana Jovanović (do 52 kg), Anđela Branković (do 57 kg), Milena Matović (do 66 kg), Nikolina Gajić (do 75 kg), Elma Hajrović (do 81 kg) i Sara Miljković (+81 kg).

U muškoj konkurenciji, titulu šampiona Evrope poneo je Jovan Nikolić. Nikolić je finalu savladao podeljenom sudijskom odlukom Eskerkana Madijeva iz Gruzije, te postao prvak kontinenta u kategoriji do 71 kilograma.

Srebrne medalje su osvojili Rastko Simić (do 80 kg) i Dušan Veletić (preko 92 kg), dok su se bronzanim odličjem okitili: Rade Joksimović (do 48 kg), Almir Memić (do 75 kg), Omer Ametović (do 51 kg), Sadam Magomedov (do 92 kg), Veljko Ražnatović (do 86 kg) i Vakid Abasov (do 67 kg)