Pobeda odbojkašica i košarkaša drugog dana takmičenja EYOF Banska Bistrica 2022!

Pobeda odbojkašica i košarkaša drugog dana takmičenja EYOF Banska Bistrica 2022! Drugog takmičarskog dana, naši sportisti nastupali su u badmintonu, plivanju, atletici, biciklizmu, odbojci i košarci.

U prepodnevnim časovima takmičenja na XVI Letnjem Evropskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) pobedu nam donosi Uglješa Mihajlović u badmintonu u singlu i to 2:0 protiv Baghirov Sarkhana iz Azerbejdžana. Maša Aleksić, takođe u singlu, ne uspeva da pobedi Vang Floru iz Holandije i gubi rezultatom 2:0, a kasnije gubi i od Belgijanke Amber Bonen 2:0, kao i od Švajcarkinje Leile Zarouk 2:0.

Po redu takmičenja, sledeći na scenu su izašli plivači i plivačice, i prvi u muškoj konkurenciji nastupio je Petar Popović u disciplini 100m slobodno i zauzeo je 12. mesto sa vremenom od 52.70 i time se plasirao u polufinale, a u finale je ušao kao osmi sa vremenom 52.32. U istoj kategoriji Justin Cvetkov sa 53.55 zauzima 31. mesto u kvalifikacijama.

Matija Rađenović

Ognjen Pilipović u disciplini 200m delfin sa 2:09.30 se plasirao na 13. mesto u kvalifikacijama i  došao je do polufinala gde završava na 10. mestu. Nakon isplivanog vremena 2:07.10 u disciplini 200 mešovito, Matija Rađenović sa vremenom 2:10.12 dolazi do 8. mesta u kvalifikacijama i plasmana u polufinale. Da bi bio odmoran, odustao je od trke na 200m mešovito. U finalu trke na 200m prsno, došao je do sedme pozicije.

U ženskoj konkurenciji, Katarina Ćorović u disciplini 400m slobodno zauzela je 19. mesto sa vremenom 4:38.62, dok je njena koleginica Ena Kriška na 200m prsno zauzela 31. mesto. Ovi plasmani nisu bili dovoljni za kvalifikovanje u dalje takmičenje.

EYOF Banska Bistrica 2022
Nebojša Ilić

Takmičenja u atletici kreću dobrim ostvarenim vremenom Nebojše Ilića, 55.77 u disciplini 400m preko prepona što ga dovodi na 3. mesto u kvalifikacijama i odvodi ga u finale! Aldin Ćatović u disciplini na 1500m zauzeo je 5. mesto u finalu.

Aldin Ćatović

Atletičarka Tima Srbija, Tamara Radojičić na 100m istrčala je trku u vremenu 12.38 i osvojila je 4. mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi, pa nije uspela da dođe do finala.

U drugom delu takmičenja, biciklističku trku u disciplini hronometar vozili su Andrija Naunović koji je trku završio na 54. mestu i Marković Gavrilo koji je stigao kao 72. U ženskoj konkurenciji Dunja Čobanović završila je trku u istoj disciplini na 52. mestu.

Jako dobrom i organizovanom igrom naše odbojkašice dobile su tri seta za redom i došle su do ubedljive pobede 3:0 nad timom Slovačke!

I za kraj drugog takmičarskog dana rezultatom 91:79 košarkaši Srbije doneli su pobedu nad timom Slovačke!

Sutra naši sportisti nastavljaju takmičenja na Evropskom olimpijskom festivalu mladih u Slovačkoj u plivanju, atletici, odbojci i košarci, dok po prvi put na svoja borilišta izlaze naši takmičari u džudou i gimnastici.

Raspored takmičenja naših sportista za sredu, 27. jula 2022. godine možete pronaći na linku u produžetku teksta.