Armin Sinančević i Adriana Vilagoš na mitingu Dijamantske lige u Briselu!

Armin Sinančević i Adriana Vilagoš učestvuju na mitingu Dijamantske lige u Briselu! Miting u Briselu, koji se održava 1. i 2. septembra, predstavlja dvanaesti miting serije World Athletics Dijamantske lige u sezoni 2022. Srbiju će na ovom takmičenju predstavljati mlada bacačica koplja, Adriana Vilagoš, kao i naš bacač kugle – učesnik Olimpijskih igara u Tokiju 2020, Armin Sinančević.

miting Dijamantske lige u Briselu
Adriana Vilagoš, Mediteranske igre Oran 2022

Miting nosi naziv Memorijal Van Damme, budući da se organizuje u čast Iva Van Dama, belgijskog osvajača dvostruke medalje na Olimpijskim igrama u Montrealu. Memorijal Van Damme je godišnji atletski događaj koji se održava na stadionu Kralj Boduen u Briselu, Belgija, krajem avgusta ili početkom septembra. Ranije jedan od događaja World Athletics Dijamantske lige, sada je poslednji događaj Dijamantske lige, zajedno sa Veltklasse Cirihom.

Armin Sinančević, Mediteranske igre Oran 2022

Naš Armin Sinančević će nastupiti u veoma jakoj konkurenciji, obzirom da će pored Armina u bacanju kugle nastupiti i dvostruki svetski šampion i dvostruki olimpijski vicešampion, Amerikanac Džo Kovač. Svih 8 prijavljenih kolosa su sportisti sa vrhunskim sportskim rezultatima u prethodnim godinama, pa takmičenje u ovoj disciplini garantuje vrhunski kvalitet. Arminovo takmičenje počinje u četvrtak, 1. septembra, u 18:00 časova.

Konkurencija u bacanju koplja će biti izuzetno jaka, a nastup mlade nade srpske atletike Adriane Vilagoš na mitingu Dijamantske lige u Koperu je na programu u petak, 2. septembra, od 19:38 časova.

Armin Sinančević je naš sjajan takmičar koji kontinuirano ostvaruje vrhunske rezultate, među kojima svakako treba izdvojiti 3. mesto koje je osvojio na prošlogodišnjem mitingu Dijamantske lige, ali i plasman u top 8 na Olimpijskim igrama u Tokiju prošle godine. Trenutni najbolji rezultat u ovoj sezoni, Armin je osvojio u Baru u maju mesecu bacivši rezultat od 21.88 metara. Pored toga, Armin je na ovogodišnjim Mediteranskim igrama održanim u Oranu osvojio najsjajnije odličje. Novi uspeh našeg kolosa usledio je na Evropskom prvenstvu u Minhenu na kome je Sinančević osvojio srebrnu medalju.

Mlada bacačica koplja, Adriana Vilagoš, skrenula je pažnju na sebe još pre četiri godine kada je postavila svetski rekord u konkurenciji takmičarki do 14 godina. Koplje od 400 grama tada je bacila 63 metra i 80 centimetara. Prošle sezone u juniorskoj konkurenciji je postala prvakinja sveta u Najrobiju i vicešampionka Evrope u Talinu. Evropski olimpijski komiteti dodelili su joj drugo mesto u izboru za najboljeg mladog sportistu kontinenta. Postala je svetska rekorderka za atletičarke do 18 godina. Koplje od 500 grama bacila je neverovatnih 70 metara i 10 centimetara. Na juniorskom Šampionatu sveta u Keniji osvojila je zlatnu medalju, i to sa olimpijskim kopljem teškim 600 grama. Rezultatom od 61 metar 46 centimetara oborila je državni rekord među takmičarkama do 20 godina. Potom je na mitingu u Zagrebu postala juniorska evropska rekorderka bacivši koplje 62 metra i 36 centimetara. Adriana Vilagoš je na Mediteranskim igrama u Oranu osvojila zlatnu medalju, da bi potom na svom prvom seniorskom Evropskom prvenstvu naša Adriana osvojila srebrno odličje.