Miks dubl u tekbolu u sastavu Maja Umićević i Nikola Mitro osvojio srebrnu medalju na Evropskim igrama!

Srpski miks dubl u tekbolu koji čine Maja Umićević i Nikola Mitro osvojio je jedanaestu medalju za našu zemlju na Evropskim igrama. Oni su se okitili srebrnim odličjem pošto su u finalu izgubili od tima iz Mađarske. Takođe, danas su se naši bokseri Natalia Šadrina i Vakid Abasov plasirali u finale Evropskih igara.

Naš miks dubl u tekbolu u sastavu Maja Umićević i Nikola Mitro na putu do medalje nanizao je pet ubedljivih pobeda. U prvom meču u grupi bili su bolji od tima iz Jermenije, potom su odneli pobedu u meču sa timom iz Ukrajine, da bi u poslednjem meču grupne faze takmičenja savladali par iz Hrvatske. Naš tim u četvrtfinalnom meču bio je bolji od selekcije Portugala, a potom i od domaćina Poljske. Srpski miks dubl je sve mečeve dobio sa 2:0 i tako opravdao ulogu jednog od glavnih favorita. U finalu, naš tim poražen je od tima Mađarske, ali su uspeli da donesu Timu Srbija još jednu medalju na Evropskim igrama, i to srebrnu.

Htela bih da se zahvalim Olimpijskom komitetu Srbije koji nas je maksimalno podržao. Takođe, zahvalila bih se i mom partneru, igrali smo kao pravi tim. Ovaj put, Mađari su bili bolji i zasluženo su pobedili. Mi smo došli po medalju i ostvarili smo taj cilj. U polufinalnom meču sa Poljskom tenzija je bila velika, Poljaci su domaći tim, tako da bilo je vrlo teško igrati protiv njih, pogotovu što po prvi put igraju u ovoj kombinaciji, pa nismo znali šta da očekujemo, ali, srećom, sve je prošlo kako treba“, izjavila je Maja Umićević.

Ovo je veliki rezultat, vredno smo radili da bismo osvojili ovu medalju, koja je došla kao rezultat dugogodišnjeg rada. Sa sva četiri kvalifikaciona turnira uzete su tri medalje. Mislim da su ekipe koje su osvojile medalje na ovom takmičenju one koje su i zaslužile po svom kvalitetu, i to baš ovim redom“, nadovezao se Nikola Mitro.

Naša bokserka Natalia Šadrina plasirala se u finale Evropskih igara savladavši u kategoriji do 60 kg protivnicu iz Turske Gizem Ozer sa 4:1. Borba za zlato našu takmičarku očekuje sutra od 18.15 časova. Takođe, Vakid Abasov je danas obezbedio plasman u finale kategorije do 71 kg pobedom nad takmičarom iz Francuske Makanom Traoreom. Abasova finale očekuje u nedelju, 2. jula, od 14.00 časova.

Miks tim u badmintonu u sastavu Anđela Vitman i Mihajlo Tomić izgubio je u četvrtfinalnom meču od tima iz Francuske.

Danas su nastupili i naši predstavnici u kikboksu. Aleksandar Konovalov je u težinskoj kategoriji do 75 kg savladao takmičara iz Irske Pitera Kara rezultatom 3:0 i tako se plasirao u polufinale koje ga očekuje sutra od 12.15 časova. S druge strane, Aleksandra Krstić je u četvrtfinalnoj borbi u kategoriji do 70 kg pobedila protivnicu iz Grčke Atinu Lidiju Katigergiju sa 3:0 obezbedivši sebi plasman u polufinale koje je na programu sutra od 13.45 časova. Naša treća takmičarka u kikboksu, Jasmina Nađ, izgubila je u prvoj borbi kategorije do 52 kg od protivnice iz Bugarske Aleksandre Dimitrove.