Kajakašica Milica Novaković osvojila bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Segedinu!

Najbolja srpska kajakašica Milica Novaković osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Segedinu.

Milica Novaković

Milica Novaković osvojila je bronzano odličje u olimpijskoj disciplini k1 500m. Milica je do trećeg mesta na pobedničkom postolju došla preveslavši deonicu od pola kilometra za 1 minut 57 sekundi 177 stotinki. Prvo mesto i zlatnu medalju osvojila je Mađarica Tamara Čipeš (1:54,580), dok je srebro pripalo predstavnici Danske Emi Jorgensen (1:56,530).

Milici Novaković evropska bronza iz Segedina druga je u dugogodišnoj karijeri kada je u pitanju nastup u jednosedu, u disciplini k1 500m. Prošle godine u Krakovu, ostvarila je identičan rezultat, a u Mađarskoj je samo potvrdila da je u samom vrhu evropskog ženskog kajaka na olimpijskoj stazi od 500m.