Strelkinja Zorana Arunović osvojila zlatnu medalju na Svetskom kupu u Minhenu!

Zorana Arunović je osvojila zlatnu medalju vazdušnim pištoljem na Svetskom kupu u Minhenu

Zorana Arunović je dominirala u pojedinačnom finalu vazdušnim pištoljem. Od početka je vodila. Već posle prvih deset hitaca je imala skoro dva kruga više od najbližih rivalki. Naša olimpijka je bila jedna od svega tri Evropljanke među osam najboljih (uz Slak iz Slovenije i Tarhan iz Turske). Preostale dve predstavnice „Starog kontinenta“ su sredinom finala ispale iz trke za odličja. Nekoliko takmičarki iz Azije su pokušavale da sustignu Arunovićevu, ali bezuspešno. Zorana Arunović je kako se takmičenje bližilo kraju bila sve preciznija i pobedila sa 244,4 kruga (2,5 manje od njenog svetskog rekorda finala iz 2017). Srebro sa 4,3 kruga zaostatka za našom reprezentativkom osvojila je svetska prvakinja Ranksin Điang iz Kine. Treća je bila takođe Kineskinja Ksue Li.

Zlato osvojeno na Svetskom kupu u Minhenu je Zoranina druga medalja na velikim takmičenjima ove godine. Na Evropskom prvenstvu u Đeru osvojila je srebro. Trijumfom u Bavarskoj je došla do svog 34. odličja na Svetskim kupovima u karijeri (računajući sve discipline i finalne turnire SK).