Zapamtite ovo ime – Nina Stanisavljević zlatna u Oranu!

Zapamtite ovo ime! Plivačica Nina Stanisavljević zlatna na Mediteranskim igrama u Oranu

Nina Stanisavljević, Mediteranske igre Oran 2022

Nina Stanisavljević, talentovana mlada plivačica iz Leskovca, osvojila je zlatnu medalju na XIX Mediteranskim igrama u Oranu. Nina ima samo osamnaest godina, a već je proglašena za najbolju plivačicu Srbije, obzirom da je na poslednje održanom Prvenstvu Srbije osvojila ukupno šest zlatnih medalja. Nina je još pre tri godina pokazala svoj raskošan talenat kada je na Evropskom olimpijskom festivalu mladih u Bakuu 2019. godine osvojila srebrnu medalju u disciplini 50m slobodnim stilom. Na Mediteranskim igrama, Nina Stanisavljević osvojila je zlatnu medalju u disciplini 50m leđnim stilom. Ona je do ove medalje došla u vremenu od 28,59 sekundi.

Danas pre podne, u kvalifikacijama, Nina je zauzela prvo mesto sa rezultatom 28,60, što je nagovestilo da je Nina spremna za najviši plasman. U finalu je otplivala gotovo identičan rezultat, odnosno jednu stotinku brže i to joj je donelo zasluženu medalju.

Nakon trke, Nina nije krila zadovoljstvo zbog osvojene zlatne medalje sa do sada najvećeg takmičenja i izjavila je:

Nina Stanisavljević je mlada i veoma talentovana takmičarka koja se sjajno snalazi u svim stilovima plivanja i na ovim Mediteranskim igrama nastupala je, pored ove discipline u kojoj je osvojila zlatnu medalju, u disciplinama 50m slobodno, 50m delfin i 100m slobodno.

I u ostalim disciplinama u kojima je nastupala u Alžiru, Nina je ostvarila značajne rezultate. U disciplini 50m slobodnim stilom, Nina je zauzela 7. mesto sa rezultatom 25,77 sekundi. U istoj deonici, ali delfin stilom, zaustavila se u kvalifikacijama, dok je na 100m slobodno zauzela 8. mesto sa rezultatom 56,39, ali mora se imati u vidu da je ovo finale plivala samo nekoliko minuta nakon osvojene zlatne medalje na 50m leđno.

Nina je bila veoma zadovoljna osvojenom medaljom i to nije krila u svojoj izjavi: „Ovo su moje prve Mediteranske igre i uopšte, prva seniorska sezona. Moj trener i ja smo presrećni nastupom. Moja seniorska karijera je počela zlatnom medaljom i zaista nije moglo biti bolje. Nadam se da će tako i da se nastavi. Drago mi je što sam imala prilike da predstavljam svoju zemlju i što sam to uradila na najbolji mogući način.“