Aleksandra Perišić osvojila zlato na Grand prix-u u Taijuanu!

Naša sjajna tekvondistkinja Aleksandra Perišić osvojila je zlatnu medalju na Grand prix-u održanom u kineskom gradu Taijuan, pošto je u finalu kategorije do 67 kilograma savladala Saru Šari iz Belgije rezultatom 2:0. Osvajanjem zlata na ovom takmičenju, Aleksandra je dobila značajan broj bodova koji će joj otvoriti put ka obezbeđivanju olimpijske vize.

Aleksandra Perišić

Na Grand prix-u u Taijuanu, Aleksandra je u veoma jakoj konkurenciji u kategoriji do 67 kg dominantno došla do zlata. U prvoj borbi savladala je Jui-en Čang iz Kineskog Tajpeja sa 3:0 u rundama, a u osmini finala bila je bolja od Min-seo Nam iz Južne Koreje 2:1. Potom, naša tekvondistkinja je u četvrtfinalu pobedila Feruzu Sadikovu iz Uzbekistana rezultatom 2:0, dok je u polufinalu savladala Nigerijku Elizabet Anianačo sa 2:0. Konačno, u finalu, Perišić je trijumfovala nad Belgijankom Sarom Šari rezultatom 2:0.

Aleksandra Perišić, prošlogodišnja vicešampionka sveta, osvajanjem zlata na Grand prix-u u Taijuanu napravila je veliki korak ka plasmanu na Olimpijske igre u Parizu, jer je dobila značajan broj bodova koji će joj otvoriti put ka obezbeđivanju olimpijske vize.