Brzi klizač Luka Jašić završio nastup na Zimskim olimpijskim igrama mladih u Gangvonu

Trećeg takmičarskog dana Zimskih olimpijskih igara mladih u Gangvonu, boje Srbije branio je brzi klizač Luka Jašić.

Luka Jašić danas je nastupio u brzom klizanju na 500m. U svojoj kvalifikacionoj grupi, Luka je zauzeo treće mesto sa vremenom 42.762, što nije bilo dovoljno za plasman u četvrtfinale, te je u ovoj disciplini u konačnom plasmanu završio na 21. mestu od ukupno 35 takmičara. Na taj način, naš mladi brzi klizač je završio svoj nastup na IV Zimskim olimpijskim igrama mladih.

Luka je svoj nastup na YOG-u u Gangvonu započeo takmičeći se u brzom klizanju na 1500m. U  četvrtfinalnoj trci na 1500m, Luka je vremenom 2:23.335 zauzeo drugo mesto, čime je obezbedio plasman u polufinale. U polufinalnoj trci, Jašić je doživeo pad na stazi i nije nastupio u B finalu, u koje je ušao na osnovu odluke sudija, te je završio na 14. mestu u konačnom plasmanu.

Drugog takmičarskog dana, Jašić je nastupio u brzom klizanju na 1000m. Dobro je započeo nastup u ovoj disciplini zauzevši drugo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi sa vremenom 1:32.386. Nažalost, naš mladi brzi klizač se nije plasirao u polufinale trke na 1000m, pošto je u četvrtfinalu zauzeo treće mesto sa vremenom 1:30.192.

Luka Jašić, EYOF Friuli Venecija Đulija 2023

Podsećanja radi, Luka Jašić je na prošlogodišnjem zimskom Evropskom olimpijskom festivalu mladih osvojio srebrnu medalju u brzom klizanju na 500m, što je prvi put posle 16 godina da je Srbija osvojila medalju na zimskom EYOF-u. Takođe, Luka je postigao još jedan neverovatan uspeh na ovom takmičenju, uz osvojena dva 5. mesta u trci na 1000m i na 1500m, postao je naš najuspešniji mladi sportista iz zimskih sportova do sada.

Sutra, 23. januara, na sportska borilišta izlaze naši predstavnici u skeletonu, Bogdan Despotović i Lazar Mikić, kao i biatlonci Abdulkerim Hodžić i Hanna Jelena Braun.