Novak Đoković

Novak Đoković osvojio šestu titulu na završnom Mastersu u Torinu!

Novak Đoković osvojio je šestu titulu na završnom Mastersu u Torinu! Veličanstveni Novak Đoković pobedom u finalu završnog Masters turnira protiv Norvežanina, Kaspera Ruda dokazao je još jednom da je najbolji teniser na svetu! Rezultatom 7:5, 6:3, Đoković je osvojio šestu titulu na ovom turniru. Kao neporaženi šampion Torina, Novak je uzeo svih 1500 ATP poena, tako da će naš najbolji teniser sezonu zvanično završiti na petom mestu svetske ATP liste sa 4820 poena.

U susretu sa Rudom u dvorani „Pala Alpitour“ Đoković je demonstrirao svoju dominaciju. Maestralni Novak u prvom setu nije dozvolio rivalu nijednu brejk loptu, dok je u drugom setu pokazao još bolju i spektakularniju igru. U meču koji je trajao jedan sat i 32 minuta, Đoković je trijumfovao rezultatom 7:5, 6:3, a ovo je njegov 91. trofej u karijeri.

Sjajni Novak Đoković pobedom je započeo svoj nastup na završnom Masters turniru u Torinu. U prvom meču Round Robin faze u okviru Crvene grupe, savladao je Stefanosa Cicipasa rezultatom 6:4, 7:6. Meč je trajao jedan sat i 37 minuta. Nakon nekoliko grešaka, Novak je dozvolio brejk loptu Cicipasu, ali se ipak izvukao iz ove situacije i nastavio da dobija gem za gemom. Ova pobeda je Đokovićeva deveta uzastopna pobeda nad Grkom.

Naredni Đokovićev meč i pobeda protiv Rusa, Andreja Rubljova dovela je Novaka do polufinala. Nizao je dobijene setove bez puno muke, pa je nakon meča od 67 minuta, finalni rezultat bio 6:4, 6:1. Na ovom meču se videla samo jedna brejk lopta protivnika, ali je Đoković sjajnim riternom vratio kontrolu u svoje ruke.

Poslednji meč u okviru ove faze takmičenja Novak je odigrao protiv Danila Medvedeva koga je pobedio rezultatom 6:3, 6:7, 7:6. Pobedom u ovom meču došao je do maksimalnih 600 ATP poena u uvodnom delu takmičenja. Meč je trajao 3 časa i 11 minuta.

Kao prvoplasirani iz Crvene grupe, naredni meč je igrao protiv prvoplasiranog iz Zelene grupe, Tejlora Firca. U polufinalnom meču, Novak je imao ne tako lak zadatak, ali se rezultatom 7:6(7:5), 7:6 (8:6) plasirao u osmo finale na završnom Mastersu. Đoković je stekao osetnu prednost u petom gemu prvog seta, a sjajnim forhend vinerom na servis protivnika u poslednjem poenu taj-brejka, Novak je poveo sa 1:0 u setovima. Na početku drugog seta, Đoković je u nekoliko navrata pokazao umor, što je Firc iskoristio i uspeo da uzme brejk u uvodnom gemu. Nešto kasnije Amerikanac je došao do serve za set, ali je Đoković vratio brejk i izjednačio rezultat na 5:5. Novak je posle taj-brejka došao do rezultata 8:6.

Đoković je osvojio ovu titulu posle sedam godina, a samo ove godine naš najbolji teniser osvojio je pet titula: Rim, Vimbldon, Tel Aviv, Astana i Nitto ATP Finale.