Aleksandra Perišić osvojila srebro na Grand Prix-u u Mančesteru!

Aleksandra Perišić osvojila je srebro na Grand Prix-u u Mančesteru! Treći događaj u 2022. godini svetske Grand Prix serije, održan u Mančesteru u periodu od 21. do 23. oktobra, okupio je najbolje tekvondiste i tekvondistkinje sveta, među kojima i mnoštvo osvajača olimpijskih medalja. Ovo je bio veoma važan turnir za sve takmičare i takmičarke budući da se boduje za olimpijsku rang listu za predstojeće Olimpijske igre Pariz 2024. Na Grand prix-u u Mančesteru, Srbiju je predstavljalo četvoro sjajnih tekvondista i tekvondistkinja, i to Tijana Bogdanović, Nadica Božanić, Aleksandra Perišić i Stefan Takov. Naša Aleksandra Perišić u težinskoj kategoriji do 67kg osvojila je srebrnu medalju na ovom takmičenju.

tekvondo Grand Prix u Mančesteru

Grand prix turnir u Mančesteru, u organizaciji Svetske tekvondo federacije, okupio je ukupno 256 svetskih tekvondista i tekvondistkinja. Takmičenja su se odvijala u osam olimpijskih kategorija (četiri muškarca i četiri žene) sa 32 sportista po kategoriji. Posebnu težinu ovom turniru daje činjenica da se osvojeni bodovi na ovom takmičenju uključuju u bodovanje za olimpijsku rang listu za predstojeće Olimpijske igre Pariz 2024.

Na tekvondo Grand prix-u u Mančesteru, našu zemlju predstavljalo je četvoro sjajnih takmičara, Tijana Bogdanović, Aleksandra Perišić, Nadica Božanić i Stefan Takov, koji su svojim rezultatima ostvarili pravo nastupa na ovom turniru. Troje predstavnika Srbije na ovom takmičenju, Tijana Bogdanović, Nadica Božanić i Stefan Takov, kategorisani su sportisti Olimpijskog komiteta Srbije u okviru Olimpijskog programa “Pariz 2024”.

Naša srebrna tekvondistkinja Aleksandra Perišić

Aleksandra Perišić na Grand Prix-u u Mančesteru nastupala je u težinskoj kategoriji do 67kg. U prvom kolu, Aleksandra je pobedila takmičarku iz Letonije Jolantu Tarvidu rezultatom 2:1. U drugom kolu ovog takmičenja, Perišić je bila bolja od tekvondistkinje iz Jordana, Julijane Al-Sadek. Potom, u četvrtfinalu, Aleksandra je trijumfovala nad takmičarkom iz Belgije, Sarom Šari. Nakon toga, u polufinalu, Perišić je pobedila Petru Stabolovu iz Češke Republike sa 2:1. Konačno, u finalu Grand Prix-a u Mančesteru, naša Aleksandra izgubila je od Francuskinje Magde Vijet-Enen, ali je uspela da osvoji srebrno odličje za Srbiju na ovom takmičenju.

Stefan Takov

Naša najbolja tekvondistkinja, Tijana Bogdanović, dvostruka osvajačica medalja sa Olimpijskih igara, srebra iz Rija 2016 i bronze iz Tokija 2020, nastupala je u težinskoj kategoriji do 49kg. Tijana je u prvom kolu bila slobodna, dok je u drugom kolu izgubila od Kineskinje King Guo. S druge strane, naša sjajna Nadica Božanić takmičila se u kategoriji do 67kg. Nadica je u prvom kolu izgubila od takmičarke iz Koreje Min-Džu Kua i tako završila svoj nastup na ovom takmičenju. Evropski prvak, Stefan Takov, u kategoriji do 80kg je u prvom kolu pobedio Kanađanina Džordana Stjuarta rezultatom 2:0. Nažalost, Stefan je zaustavljen već u drugom kolu kada je izgubio od takmičara iz Jordana, Saleha Elšarabatija.

Prvo naredno veliko takmičenje koje očekuje naše tekvondiste i tekvondistkinje je Svetsko prvenstvo u Meksiku u novembru, a potom sledi finale svetske Grand Prix serije koje se održava u decembru u Saudijskoj Arabiji.